Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Brain Box – gry nie tylko dla tęgich głów! Recenzja

Gry z serii Brain Box, nauka abecadła
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Wcześniej mi nie znane Gry z serii Brain Box wydane przez ALBI Polska sp. z o.o są właśnie dzięki temu bardzo wartościowe, a do tego ładne i staranne graficznie, wytrzymałe, niezwykle wciągające, a ich walor edukacyjny staje się przyjazny dla dziecka. Bardzo ciekawie zrealizowany pomysł – niby zwykłe karty, ale jak wiele niespodzianek kryją!

Matematyka i Abecadło to dwie gry edukacyjne z wspomnianej serii gier tematycznych BrainBox. Gry ćwiczą pamięć, spostrzegawczość, koncentrację, zapewnią świetną rozrywkę i gimnastykę dla umysłu nie tylko najmłodszym. Z przyjemnością zagrają w nie całe pokolenia – nietrudno dzieciom wciągnąć do zabawy zarówno rodziców jak i dziadków. Można je ze sobą zabrać właściwie wszędzie – na wakacje, podróż samochodem, piknik czy do kolegi. Gry BrainBox to również sposób na wesołe spędzenie czasu, gdy brak nam towarzystwa.

Gry stawiają przed graczami nie lada wyzwanie! W kartonowym pudełku znajduje się 71 dwustronnych kart, klepsydra i kostka do gry. Każdy gracz ma jedynie 10 sekund, aby zapamiętać jak najwięcej szczegółów widocznych na karcie. Po 10 sekundach odwraca kartę obrazkiem do dołu i musi odpowiedzieć na wszystkie pytania lub tylko na jedno wskazane przez kostkę. Tylko poprawne odpowiedzi dadzą mu punkt. Ile zbierze ich w 10 minut? Oczywiście wygra ten, kto zapamiętał najwięcej. Zatem warto „wyrabiać” sobie oko, zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły, bo to nas doprowadzi do sukcesu. Mobilizuje i wciąga , a dziecko staje się partnerem, na którego trzeba uważać 🙂

Gra Brain Box Abecadło dla dzieci od czwartego roku życia bezstresowo, poprzez rozrywkę uczy podstaw polskiego alfabetu. Kto zapamiętał, że oczy zająca są niebieskie, a tarcza zegarka biała? Ile sztuk agrestu jest na obrazku? Ile osób siedzi w samochodzie? Czy samochód ma dach? Tyle szczegółów, a Ty nie wiesz, jakie będą pytania na odwrocie!

Dzięki grze Brain Box Matematyka – przeznaczonej dla dzieci od siódmego roku życia -gracze dowiedzą się jakie szerokie zastosowanie ma matematyka, a także dostrzegą obiekty matematyczne w codziennym życiu. Zdobędą wiedzę z zakresu: dodawania, odejmowania, mnożenia, ułamków. Wśród obiektów i operacji przedstawionych na kartach są m.in: liczby naturalne, całkowite oraz wymierne w zapisie ułamkowym i dziesiętnym, elementy statystyki opisowej, kierunki i położenie w przestrzeni, nominały pieniędzy, działania arytmetyczne i zaokrąglanie liczb, jednostki czasu, długości, objętości, temperatury, masy figury geometryczne płaskie i przestrzenne. Spróbuje odpowiedzieć na pytania takie jak: Ile centymetrów ma 1 metr, który trójkąt ma tylko jedną linię symetrii, czy każda figura ma cztery kąty?

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Tęga głowa, wyzwanie dla umysłu to terminy, które najlepiej obrazują cel gier Brain Box. Cel jednakże jest szerszy – nie tylko dziecko poszerza swa wiedzę, rozwija zdolności, ale też wzmacnia poczucie własnej wartości. Gorąco polecam!

Dziękujemy firmie Albi za egzemplarz recenzencki

Autor tekstu : Monika Konieczny

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent