Baw się i śmiej czyli czas na PARTY TIME! Recenzja

Party Time. Gry dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Świetnym urozmaiceniem takiego spotkania może być wspólna gra, która dostarczy nam nie tylko porcji rozrywki oraz śmiechu, ale również pozwoli lepiej poznać siebie nawzajem. A może nawet dzięki niej odkryjemy nasze nowe talenty – głęboko do tej pory skrywane?

I tu mamy dla was propozycję niemal nie do odrzucenia: PARTY TIME.

Na początku gry Party Time gracze dzielą się na dwie drużyny – w każdej drużynie muszą się znaleźć przynajmniej dwie osoby. Rozpoczyna ta z nich, w której gronie znajduje się najmłodszy uczestnik zabawy. Kręci on strzałką, wybierając w ten sposób typ zadania (abecadło, opisywanie słów, pantomima), następnie ciągnie kartę lub karty i zapoznaje się z nimi. Kolejno każdy gracz musi „wyjaśnić” pozostałym osobom ze swojej drużyny  znaczenie słów za pomocą synonimów, antonimów i podpowiedzi. Na polach premiowych na graczy czekają zadania dodatkowe: wyszukiwanie rymów, opisywanie znanych osób, pokazywanie zawodów lub zwierząt czy też znalezienie jak największej liczby wyrazów zaczynających się na daną literę. Każda drużyna ma ściśle określony czas na  wykonanie swojego zadania – jest on mierzony przy pomocy klepsydry. Rywale tymczasem obracają klepsydrę i liczą na to, że ich konkurencji zabraknie czasu oraz tylko czyhają na wpadkę czy błąd.  I oczywiście wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do mety! Presja czasu powoduje, że na przykład wymieniamy słowa, których po namyśle na pewno nie wypowiedzielibyśmy 🙂 lub tak zaplątujemy się w opisie, że tylko cud wyłoni trafną odpowiedź. Śmiechu i dobrej zabawy przy tym mnóstwo!

Warto wspomnieć o samym wykonaniu gry – już pudełko robi bardzo dobre, wręcz imprezowe wrażenie. W środku czeka na nas plansza z kręciołkiem zastępującym kostkę, 400 kart (192 karty ze słowami, 92 ze znanymi osobami, 75 kart do rymów, 35 kart pantomimy, 5 kart z abecadłem i 2 karty  pomocnicze), klepsydra oraz 6 pionków. Wszystkie elementy są wysokiej jakości i przetrwają niejedno towarzyskie spotkanie.

Podsumowując – PARTY TIME to najlepsza gra imprezowa, w jaką dotychczas grałam. Można grać ze znajomymi, z rodziną i to praktycznie bez względu na wiek uczestników. O, właśnie – jedyna rzecz, z którą się nie zgadzam! Wg zaleceń gra przeznaczona jest dla osób 11+, zaś my świetnie bawiliśmy się z siedmiolatką! Gratuluję pomysłu twórcom gry PARTY TIME – bo szybko się nie znudzi!

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Dziękujemy firmie Albi za egzemplarz recenzencki

Autor tekstu : Monika Konieczny

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent