UD

Babcocha. Recenzja książki Justyny Bednarek

Babcocha książka da dzieci i rodziców
📖 Czyta się średnio w 1 min. 🕑

Czarownice zwykle są straszne, brzydkie, opryskliwe i odpychające. Straszą dzieci, nie lubią świata i mają ciągle zły humor. Jest jednak wyjątek, rzekłabym nawet, że unikat, który sprawi, że jednak je pokochacie.

Babcocha, bo o niej mowa, to tytułowa bohaterka książki Justyny Bednarek. Babcocha jest czarującą panią w kolorowych ciuchach z pogodnym nastawieniem do świata. Jest całkowitym zaprzeczeniem czarownicy. To czarowniczka, czarodziejka, ale nie straszna Baba Jaga. Babcocha pomaga ludziom, dzieciom i zwierzętom. Sprawia, że świat jest piękniejszy, a marzenia się spełniają. Ta dobra czarownica jest osobą, która także wymierza sprawiedliwość i nie pozwala, aby na świecie działo się zło. Karze złych ludzi i daje im nauczkę.

Książka Justyny Bednarek okraszona jest bardzo bogatym, soczystym wręcz słownictwem, które pobudza wyobraźnię i sprawia, że chcemy się zaprzyjaźnić z Babcochą i innymi bohaterami książki. Niewątpliwą zaletą tego wydawnictwa są przecudnej urody ilustracje autorstwa Daniela de Latoura.

Babcocha jest książką bardzo pozytywną, napisaną z dużym poczuciem humoru, a wszystkie postacie, przygody i sytuacje są interesująco przedstawione. Poznajcie Babcochę! Nie będziecie tego żałować!

Babcocha
Autorka: Justyna Bednarek
Ilustracje: Daniel de Latour
Seria: Latawiec
Więcej informacji na www.poradniak.pl

480 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent