Autorska kolekcja memory Jacka Boneckiego

Autorska kolekcja memory Jacka Boneckiego

Jacek Bonecki to artysta, fotograf, podróżnik, dziennikarz. A teraz dodatkowo twórca kolekcji gier edukacyjnych memory opartych o zdjęcia swego autorstwa w dwóch kategoriach: Pojazdy i Zwierzęta.

W sklepach mamy ogromny wybór różnorakich gier dla dzieci – w tym również i memory. Te pamięciowe gry towarzyskie cieszą się niezmienna popularnością wśród dzieci – a rodzic wie, że przy okazji pociecha ćwiczy pamięć, koncentrację i koordynację ruchowo-wzrokową. I wydawałoby się, że nic mądrego w tym zakresie wymyślić już nie można, a jednak taka mała rzecz, jak grafika na obrazkach ma kolosalne znaczenie. Cały zabieg polegała na dobraniu zdjęć, które nie tylko przyciągają uwagę, ale przede wszystkim nadają tej grze innego znaczenia: sztuki. I tu zaczyna się zabawa – dziecko samo z siebie nie zaczyna od rozkładania kart w celu przygotowania do gry, ale najpierw koncentruje się na oglądaniu fotografii. I to z wielkim zainteresowaniem (choćby samochody z rajdu Dakar – bajka dla chłopców :)) .

Zatem mamy w kolekcji do dyspozycji memory Pojazdy i memory Zwierzęta. Dla każdego – niezależnie od wieku i płci.

Memory Pojazdy to efekt motoryzacyjnej pasji Jacka Boneckiego. Fotograf wielokrotnie brał udział w ekspedycjach i rajdach w różnych miejscach świata., a owocem tych wypraw są właśnie  zdjęcia z legendarnego Rajdu Dakar. Widzimy na nich nie tylko pędzące maszyny, ale też życie spotykanych po drodze tubylców.  Zaś w grze memory Zwierzęta Jacek Bonecki zachęca nas do poznania fascynującego świata fauny naszej planety. Prezentuje zwierzęta z różnych zakątków świata w ich naturalnym środowisku, m.in. sowę, małpę, dromadera, żurawia czy jaszczurkę. Dodatkowo gra jest dostępna w wersji polsko-angielskiej, dzięki czemu cała rodzina może poprzez zabawę uczyć się nowego języka.

Kolekcja memory została wzbogacona o wirtualne galerie dodatkowych fotografii autorstwa Jacka Boneckiego. Te treści multimedialne są dostępne w aplikacji Tap2C po zeskanowaniu pudełka. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w Google Play i Appstore.

Nam produkt  podoba się bardzo i szczerze go polecamy.  Jeśli chcecie sprawić frajdę dziecku (i sobie przy okazji:)) oraz jako rodzice być pewnymi, że dziecko dostaje wartościowy prezent – podarujcie mu memory z autorskiej kolekcji Jacka Boneckiego!

Dziękujemy firmie Edipresse Książki za egzemplarze recenzenckie

Monika Konieczny

Dane wydawnicze:

Autor: Jacek Bonecki, tytuł: „Gra edukacyjna memory – Pojazdy”, Edipresse Książki, EAN 5904730596473, cena: 29,90 zł, format pudełka 285 x 189 x 39 mm, liczba elementów: 48 (24 pary), format karty 50 x 50 mm, data premiery: 18 listopada 2015 r.

Autor: Jacek Bonecki, tytuł: „Gra edukacyjna memory – Zwierzęta”, Edipresse Książki, EAN 5904730596480, cena: 29,90 zł, format pudełka 285 x 189 x 39 mm, liczba elementów: 48 (24 pary), format karty 50 x 50 mm, data premiery: 18 listopada 2015 r.

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

Monika Konieczny

Monika Konieczny

Gdy nie siedzi przed komputerem – spędza czas w Operze czekając, aż córka skończy zajęcia baletu. Potem pędzi odebrać syna z zajęć gry na trąbce. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka książek (zwłaszcza dziecięcych) oraz podróży małych i dużych.

monikak@miastodzieci.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Autorska kolekcja memory Jacka Boneckiego