Weleda
Weleda Baby

Astronomiczna Jesień (nie tylko) w Bibliotece!

Astronomiczna-Jesień-nie-tylko-w-Bibliotece
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Podjęte działania pozwolą zaakcentować związki astronomii z kulturą: literaturą, muzyką i fotografią. Uczestnicy projektu będą mogli „odkrywać Wszechświat" słuchając poezji i muzyki, oglądając przedstawienie teatralne i wystawy, uczestnicząc w popularyzujących astronomię wykładach i spotkaniach autorskich.

Cele projektu:

– zwiększenie zainteresowania biblioteką jako miejscem wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych,
– umożliwienie bezpośredniego spotkania z profesjonalnymi twórcami kultury (autorami, aktorami),
– popularyzacja literatury beletrystycznej i popularnonaukowej.

Działania podjęte w projekcie dostosowane są do wieku i potrzeb odbiorców. Dla najmłodszych uczestników – przedszkolaków oraz wychowanków świetlic socjoterapeutycznych zaplanowano spotkania, zawierające motywy astronomiczne, w powiązaniu z grami i zabawami edukacyjnymi.

Dla młodzieży licealnej i innych zainteresowanych tematyką astronomiczną odbędzie się spotkanie z Marcinem Sienko, fotografem, organizatorem i szefem wypraw na zaćmienia, redaktorem naczelnym Astrohobby.PL, popularyzatorem wiedzy astronomicznej. Dla tej części odbiorców oraz dla miłośników poezji październikowy „Salon Poezji i Muzyki Anny Dymnej" organizowany przez Operę Śląską w Bytomiu, zaprezentuje wiersze z motywami astronomicznymi w wykonaniu młodych, krakowskich aktorów.

Do uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych oraz dorosłych mieszkańców Bytomia skierowane będą 3 wykłady popularyzujące wiedzę astronomiczną, wygłoszone przez przedstawicieli współpracujących z nami instytucji i stowarzyszeń: Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Chorzowie, Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii w Gliwicach i Polskiego Towarzystwa Meteorytowego.

TERMINY SPOTKAŃ:

16.10.09r., godz. 11.00
„Meteoryty – kamienie z Nieba". Spotkanie z przedstawicielem Polskiego Towarzystwa Meteorytowego. Podczas spotkanie odbędzie się pokaz kolekcji meteorytów.
Sala wykładowa MBP, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3, III p.

21.10.09r., godz. 11.00
Spotkanie z przedstawicielem Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Chorzowie
Sala wykładowa MBP, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3, III p.

21.10.09r., godz. 18.00
Spotkanie z przedstawicielem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Uczestnicy dowiedzą się jak amatorsko można uprawiać astronomię. Pokaz sprzętu astronomicznego.
Sala wykładowa MBP, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3, III p.

04.11.09r., godz. 11.00
„Piękno Wszechświata" – spotkanie z Marcinem Sienko – fotografem, organizatorem i szefem wypraw na zaćmienia Słońca, redaktorem naczelnym Astrohobby.PL, popularyzatorem wiedzy astronomicznej. Podczas spotkanie odbędzie się pokaz multimedialny ukazujący najpiękniejsze obiekty astronomiczne.
Sala wykładowa MBP, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3, III p.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Polecamy również  Uniwersytet Dziecięcy oraz Urodziny z szalonym naukowcem

688 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent