Weleda
Weleda Baby

Alfabet zwierząt. Recenzja książki

Alfabet zwierząt okładka książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Niewielkiego formatu książeczka, stała się nieodłączną towarzyszką moich córek. W przychodni, przedszkolu czy autobusie jest z nami, bo nie zajmuje wiele miejsca, za to świetnie potrafi zająć czas.

Pozycja zawiera 27 wierszyków o zwierzętach, tak by w każdym z nich występowało co najmniej jedno zwierzę na daną literę. Obawiałam się infantylnej treści, ale pierwsze rymy rozwiały moje obawy. Nie tylko są ładnie skomponowane, ale stanowią bazę do rozmów tematycznych, choćby o poczcie, igrzyskach, zdrowych nawykach, dbaniu o zieleń i kilku innych ważnych sprawach.

W trakcie lektury pojawiły się pytania o znaczenie słów takich jak depesza, telegrafista, rżysko, Wyścig Pokoju, czy Szekspir, więc miałyśmy z dziewczynkami dużo frajdy.

Sami przyznacie, że to całkiem sporo jak na jedną małą książeczkę prawda? Kolorowe ilustracje przykuwają uwagę najmłodszych słuchaczy, więc to naprawdę książka uniwersalna. Nie przeceniałabym roli książeczki w nauce alfabetu, jednak dla tych co już go znają, faktycznie jest miłym sposobem na utrwalenie.

Marta Sikorska
http://ksiazkawdzieci.blogspot.com/

Alfabet zwierząt
Autor: Krzysztof Jerzy Wier
Ilustracje: Krzysztof Kałucki
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 54
160 x 160 mm
Wydawnictwo Edycja

To książka małego wydawnictwa, można ją kupić w księgarniach (dystrybucja Motyle Książkowe) oraz bezpośrednio od wydawcy na Allegro

469 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent