Ada Bambini, naukowczyni. Recenzja książki

Ada  Bambini, naukowczyni. Recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Ada, Ignaś, Rózia – to dzieci, bohaterowie serii książek, których łączy to, że mają pasję i wytrwale podążają za swoimi zainteresowaniami. Zabawne, z mądrym przesłaniem lektury zarówno dla przedszkolaków i uczniów, jak i ich rodziców oraz innych dorosłych.

Ada lubi stawiać pytania, jest ciekawa świata i z zapałem angażuje się w różne eksperymenty.

Chce sprawdzać, odkrywać, testować. Lubi zadania, zagadki, nowości. Jej zachowanie wywołuje zaskoczenie i zdumienie otoczenia. Nadążanie za Adą wkrótce trudne się stało: przybywało wciąż pytań i powiększał się chaos. Nawet pani Alinka miała w szkole z nią kłopot – na tę małą naprawdę trzeba było mieć oko! – czytamy na kartach książki. Mimo to pani nauczycielka musiała przyznać, że Ada miała potencjał i w przyszłości byłaby z niej dobra naukowczyni. Jednak pewnego dnia Ada, tak pochłonięta przeprowadzaniem swoich „badań” w domu (powodując przy tym zamieszanie i bałagan), rozgniewała rodziców. To, co stało się później, wywołało jeszcze większe zaskoczenie i spowodowało, że mama i tata Ady zrozumieli, że ich dziecko ma faktycznie talent i pasję, z którymi nie należy walczyć i reagować złością.

Bardzo podoba mi się to, że w książce znalazł się właśnie wątek rodziców i reakcji otoczenia na postawę i zachowania małej dziewczynki.

Sądzę, że cała seria porusza ważne zagadnienie – nie tylko odkrywania w sobie talentów, rozwijania zainteresowań, ale też akceptacji, zrozumienia i wsparcia najbliższych. Z tekstem doskonale współgrają duże ilustracje, świetnie odzwierciedlające czytane słowa. Warto poznać również pozostałych bohaterów serii – Ignasia (Ignaś Kitek,architekt) i Rózi (Rózia Rewelka, inżynierka). Polecam!

Ada Bambini, naukowczyni
Autor: Andrea Beaty
Ilustrator: David Roberts
Liczba stron: 32
Format: 22,8 x 28 cm
Oprawa: twarda z obwolutą
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Kinderkulka

Katarzyna Klimek-Michno

Katarzyna Klimek-Michno

Słowo pisane to jej pasja. Ma doświadczenie w pracy w mediach i w branży marketingu internetowego. Jest mamą Martynki i Antosia. Każdego dnia wspólnie pochłaniają książki. Dla Miasta Dzieci przygotowuje m.in. recenzje nowości wydawniczych. 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent