UD

3 najczęstsze problemy ze skórą u niemowląt: jakie kosmetyki wybrać dla maluszka?

📖 Czyta się średnio w 5 min. 🕑

U niemowląt niektóre problemy ze skórą pojawiają się znacznie częściej niż inne. Rodzice maluchów powinni się nimi szczególnie zainteresować –prawdopodobieństwo tego, że będą musieli zmierzyć się z powszechnymi dolegliwościami skóry swojego dziecka, jest spore. Poniżej znajdziesz informacje na temat 3 najczęstszych problemów ze skórą u niemowląt, podpowiadamy też, które dermokosmetyki pozwalają skutecznie z nimi walczyć.

Atopowe zapalenie skóry

Liczba dzieci z atopowym zapaleniem skóry wzrasta z roku na rok. W krajach wysoko rozwiniętych nawet do 20% dzieci w którymś okresie życia musi zmierzyć się z AZS. Jeżeli na policzkach lub ramionach dziecka skóra jest bardzo sucha, zaczerwieniona, a do tego często łuszczy się, to być może są to pierwsze objawy atopowego zapalenia skóry. Przejawami atopii u niemowlęcia są także: uporczywy świąd skóry, czerwone plamy, grudki, pęcherzyki, a nawet sączące się rany. Taki stan skóry powoduje dyskomfort będący przyczyną płaczu i problemów z zasypianiem. Opisane problemy ze skórą niemowlęcia wymagają konsultacji z lekarzem, ponieważ AZS jest przewlekłą i nawrotową dermatozą często o ciężkim przebiegu. Być może konieczne będzie zastosowanie leków na receptę, jednak bardzo pomagają specjalistyczne dermokosmetyki, istotne jest też zrozumienie mechanizmów choroby. Sprawdź, co należy wiedzieć o atopowej skórze dziecka!

Preparatami polecanymi do pielęgnacji skóry niemowlęcia z AZS od pierwszych dni życia są Atoderm Intensive Baume oraz Atoderm Huile de douche  – oba kosmetyki są rekomendowane przez dermatologów. Pierwszy z wymienionych produktów to emolient, który łagodzi podrażnienia i świąd, a także odbudowuje barierę ochronną skóryAtoderm Intensive Baum przywraca komfort i dobre samopoczucie, wydłużając okres, w którym objawy atopii są łagodniejsze. Dzięki patentowi SKIN BARRIER THERAPY™ produkt ten ogranicza czynniki zaostrzające przesuszenie skóry – adhezję i rozwój gronkowca złocistego oraz przenikanie alergenów przez naskórek.

Atoderm Intensive Huile de douche to z kolei olejek do kąpieli, który myje oraz zmiękcza skórę, a także i chroni ją przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi i łagodzi podrażnienia. Jest to zasługa wyjątkowej formuły składającej się z tłuszczów roślinnych, niacynamidu i patentu SKIN BARRIER THERAPY™. Preparat ten zapewnia atopowej skórze nawet całodobowe nawilżenie.

atopowe-zapalenie-skory-u-dziecka-1

Pieluszkowe zapalenie skóry

Pośladki niemowląt są szczególnie narażone na pieluszkowe zapalenie skóry, które przejawia się zaczerwienieniem i podrażnieniem, w rzadkich przypadkach także złuszczaniem się naskórka i pęcherzykami oraz nadżerkami. Problem ten w różnym nasileniu pojawia się aż u około 60% dzieci w wieku od 6-12 miesięcy. Główne czynnikami, które wywołują pieluszkowe zapalenie skóry są: styczność pieluszki ze skórą i ocieranie się o nią, a także obecność moczu i kału, będąca przyczyną podwyższenia pH skóry i rozwoju drobnoustrojów. Stosowanie specjalnego preparatu pielęgnacyjnego przeznaczonego do tego obszaru skóry, pozwala złagodzić podrażnienia i stworzyć na skórze warstwę ochronną.

Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne ABCDerm Change intensif jest kremem ochronnym, stworzonym zgodnie z zasadami ABC Derm Dermatological Comitment, gwarantującego bezpieczeństwo, wysoką tolerancję i skuteczność. Produkt ten daje skórze  natychmiastowe ukojenie i łagodzi podrażnienia spowodowane pieluszkowym zapaleniem skóry, a także zapobiega jego powstawaniu. Preparat niweluje zaczerwienienia i odbudowuje barierę hydrolipidową skóry, a także chroni naskórek przed cząsteczkami brudu i enzymami obecnymi w stolcu, które są główną przyczyną pieluszkowego zapalenia skóry. Co ważne, krem pozwala oddychać skórze i nie pozostawia na niej tłustej warstwy.

produkty-do-wrazliwej-skory-dziecka

Podrażnienie okołoustne

Dość częstym problemem ze skórą u niemowląt jest także podrażnienie okołoustne, które zazwyczaj jest wywołane nadmiernym ślinieniem się towarzyszącym na przykład ząbkowaniu. Ślina zawiera  enzym trawienny (amylaza) wykazujący działanie drażniące na delikatną skórę dziecka. Podrażnienie okołoustne to także wynik ssania smoczka oraz wkładania palców rąk i różnych przedmiotów do ust. Podrażniona, zaczerwieniona skóra wokół ust niemowlęcia potrzebuje specjalnego wsparcia w postaci specjalistycznego preparatu, który oczyszcza skórę, neutralizuje działanie amylazy, a także niweluje zaczerwienienia, koi i regeneruje. Takim produktem jest krem ochronno-łagodzący dla dzieci ABCDerm Péri-oral – po jego zastosowaniu można zaobserwować natychmiastowe złagodzenie podrażnień.

Wiesz już, jakie 3 problemy ze skórą występują najczęściej u niemowląt. Jeśli któryś z nich pojawił się u Twojego malucha, skorzystaj z rekomendacji pediatrów, dermatologów oraz doświadczonych rodziców i postaw na specjalistyczną pielęgnację. Produkty do wrażliwej skóry dziecka wyróżniające się unikalnym składem opartym na opatentowanych substancjach to najlepsze wsparcie w walce z AZS, pieluszkowym zapaleniem skóry i podrażnieniem okołoustnym!