Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Pohukiwanie sowy, krzyk sokoła. Średniowieczne usypianki w interpretacji Błazna Jajosza

Średniowieczne usypianki w interpretacji Błazna Jajosza

 „Śpij spokojnie – średniowieczne usypianki” to autentyczne, dawne ludowe podania i legendy wraz z komentarzem historycznym. Błazen Jajosz zaprasza Was do wysłuchania dawnych ludowych legend, aby pokazać, że w naszej przeszłości było też wielu super bohaterów, nie tylko tych animowanych.

Posluuuuhuuuhuajcie… W co przerodzi się zaborcza miłość ojca… Czy uda się uniknąć rodzinnej tragedii? Jaką rolę odegrają sowy?

Jastrząb, niczym grom z jasnego nieba, spadł na biegające po polu zające, w które nieco wcześniej zmieniły się młode i piękne dziewczyny… Czy udało im się zmylić pościg i dlaczego Góry Sowie tak się nazywają? O tym usłyszycie w kolejnej, ludowej legendzie, tym razem ze Śląska…

Posłuchajcie legendy ze Śląska „Pohukiwanie sowy, krzyk sokoła”:

O Autorze:

Dr hab. Michał Wróbel, na co dzień biolog i bioinżynier, „po godzinach” przenosi się do czasów rycerzy i księżniczek, przywdziewa strój błazna dworskiego aby przybliżać średniowiecze… Wtedy prezentuje wydarzenia historyczne i promuje wiedzę o dawnych czasach… A jako tato 3-ki dzieci, nie raz bajki opowiada…

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

FB Autora

Bajka opublikowana za zgodą Autora. Bajka powstała w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Śpij spokojnie - średniowieczne usypianki

856 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent