UD

Pałac Młodzieży im. J. Tuwima – zajęcia pozalekcyjne

Pałac Młodzieży im. J. Tuwima oferta i zaproszenie
Akademia Przedszkolaka

To forma zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym w Pałacu Młodzieży. Zajęcia mają charakter edukacyjno – integracyjny, a głównym celem jest rozwój społeczny dzieci z dużym naciskiem na indywidualizację potrzeb uczestników. Bardzo ważnym elementem naszych działań jest stały kontakt z rodzicami , którzy mają możliwość stałej współpracy z nami, mogą, w miarę potrzeb, uczestniczyć w zajęciach. Organizujemy zajęcia otwarte, imprezy okolicznościowe, spotkania z psychologiem. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 3 – 5 lat, podczas zajęć zapewniamy opiekę dwóch nauczycieli dla każdej grupy.

Zajęcia  odbywają się cztery razy w tygodniu, w wymiarze trzech godzin dziennie, w godz. 10.00 – 13.00

Program realizowany jest w następujących formach zajęć: 

Zajęcia integracyjne
Poznajemy Świat
Gimnastyka buzi i języka
Słucham, rozumiem, wyobrażam sobie… zajęcia z tekstem literackim
Zajęcia plastyczne
Zajęcia muzyczno- rytmiczne
Żyj zdrowo i sportowo
Świat bajki.

Jednym z zasadniczych czynników rozwoju człowieka, obok uwarunkowań biologicznych, wpływów środowiska i wychowania, jest aktywność jednostki. Aktywność małego dziecka służy poznawaniu otoczenia, coraz sprawniejszej orientacji w nim, ocenianiu własnych możliwości, nawiązywaniu kontaktów społecznych. Znaczenie aktywnej działalności jest podstawą treści edukacyjnych stanowiących fundamenty programu edukacyjnego realizowanego w „Akademii Przedszkolaka”.

PRACOWNIE:

 

 • DZIAŁ ARTYSTYCZNYW pracowniach Działu Artystycznego uczestnicy mogą rozwijać swoje zainteresowania, uzdolnienia, kształcić umiejętności w zakresie: rysunku, malarstwa, grafiki, rzeźby, różnych rodzajów tańca, sztuki recytacji i dramy oraz fotografii. Uczymy naszych uczestników stawiać pierwsze kroki w każdej z tych dziedzin, a pasjonatów przygotowujemy do olimpiad i konkursów. Pomagamy w przygotowaniu się do egzaminów na uczelnie artystyczne. Promujemy, eksponujemy twórczość naszych uczestników (wystawy, pokazy, występy).

 

 • TEATR ULICZNY D-H
  Grupa zajmuje się działaniami teatralnymi i cyrkowymi.
  Poza realizowaniem przedstawień o poważnej tematyce, występujemy również na ulicach, targach i festynach, gdzie cieszymy widzów pokazami swych kuglarskich umiejętności. Opierając się na fachowej wiedzy zaprzyjaźnionych z zespołem scenarzystów, reżyserów, muzyków i scenografów, członkowie zespołu współtworzą przedstawienia. Samodzielnie projektują i wykonują wszystkie kostiumy i rekwizyty. Są też pomysłodawcami wszystkich układów choreograficznych. Pod okiem instruktora trenują sztuki cyrkowe: żonglerkę, chodzenie na szczudłach, clownadę i akrobatykę, a od tego roku również pantomimę.
  W skład zespołu wchodzi też grupa tancerzy ognia. Nasze ćwiczenia z ogniem obejmują rozmaite techniki: kije, łańcuchy (poi), skrzydła (liny), żonglerkę ogniem, skakankę, czy plucie ogniem.
 •  Pracownia FORM TEATRALNYCH
 •  Pracownia FOTOGRAFICZNA

 

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich chcących rozwijać swoje zdolności plastyczne i manualne (bez ograniczeń wiekowych). Program pracowni obejmuje rzeźbę w glinie i wosku oraz odlewy gipsowe, z żywicy i z brązu. Uczestnicy mają możliwość poznania rozmaitych technik rzeźbiarskich i odlewniczych.

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich chcących rozwinąć swoje zdolności manualne, poznać nową, ciekawą technikę artystyczną, własnoręcznie ozdobić swoje otoczenie, zrelaksować się po pracy, czy zajęciach w szkole, a przede wszystkim dobrze się bawić…

 

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

W dziale tym uczestnicy mogą nauczyć się grać na gitarze, keyboardzie, śpiewać, doskonalić swój warsztat muzyczny, tańczyć, a także wziąć udział w konkursach piosenki np.: Evergreen w Końskich, w festiwalu piosenki w Kielcach oraz wielu innych na terenie całej Polski.

 

W skład Działu Nauki wchodzi osiem pracowni: języka angielskiego, fizyki, biologii, matematyki, chemii, informatyki, języka polskiego, historii oraz biblioteka z czytelnią. Jednym z głównych zadań działu jest przygotowanie młodzieży do egzaminu gimnazjalnego oraz maturalnego. Ponadto koła naukowe przygotowują do olimpiad i konkursów oraz rozszerzają zainteresowania uczniów.

 

 • DZIAŁ SPORTU I REKREACJI 

Dział Wychowania Fizycznego i Sportu Pałacu Młodzieży cieszył się zawsze dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. Z obiektów sportowych korzystały kolejne pokolenia Łodzian. Zajęcia prowadzili wysokiej klasy specjaliści, a wśród nich łódzki olimpijczyk z Melbourne – Jerzy Boniecki. Na obiektach sportowych rozgrywano wiele imprez najwyższej rangi. W sekcji gimnastyki artystycznej pierwsze kroki stawiała aktualna trenerka reprezentacji kraju – Beata Pisarkiewicz. Największe sukcesy sportowe odnieśli wychowankowie Sekcji Judo. Joanna Urbańska i Sławomir Kramberg wywalczyli trzy medale Mistrzostw Europy Juniorów w Judo.

 

Już w 2015 roku obchodził 40-lecie istnienia. Szkolenie programowe odbywa się w dwóch kierunkach: wokalnym i tanecznym. Utrzymanie właściwego poziomu, wręcz zawodowego przygotowania do różnych form prezentacji artystycznych, wymaga od kadry, uczestniczek zespołu oraz ich rodziców dużej systematyczności, dyscypliny i wytrwałości.

Zespół pracuje w sześciu grupach zróżnicowanych pod względem wieku, umiejętności i stażu pracy:
2 grupy zaawansowane (gr. I i II)
3 grupy przygotowawcze (gr. III i IV)
2 grupy „KRAJKOWEGO PRZEDSZKOLA” (5-latki i 6-latki)

Zespół można odwiedzić też na Facebooku.

503 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent