Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki w maju 2017

Miejsce wydarzenia: Łódź, ul. Tymienieckiego 3

Data wydarzenia: piątek 19.05.2017 do sobota 20.05.2017

Wstęp: 5 zł/warsztat

Zapraszamy na majowe warsztaty w Fabryce Sztuki!

CYKL WARSZTATÓW DLA DZIECI

Mali odkrywcy- warsztaty dla dzieci

18 maja, czwartek

Uważność żabki

godzina: 16.00, 16.30
prowadzenie: Majka Justyna
wiek uczestników: 5-10 lat

czas: 30 min

„Żaba to bardzo wyjątkowe zwierzę. Potrafi bardzo daleko skakać, ale też wyjątkowo spokojnie siedzieć. Doskonale wie, co się dzieje wokoło niej, ale nie spieszy się z reakcjami. Siedzi spokojnie i oddycha. W ten sposób nie męczy się i nie wyrywa się razu do wszystkich szalonych pomysłów. Żaba bardzo spokojnie siedzi i oddycha.” (Eline Snel „Uważność i spokój żabki”)

Dzieci są z natury ciekawskie, mają duszę odkrywcy. I naturalną potrzebę uczenia się. Są też naturalnie uważne. Ale podobnie jak dorośli, często bywają zestresowane, niespokojne, rozkojarzone. Wiele dzieci zbyt wiele robi, a za mało po prostu jest. Stają się być dorosłe, zanim mają szansę pobyć dziećmi. Praktyka uważności i jogi zaspakaja w obecnych trudnych czasach ogromną potrzebę fizycznego i duchowego spokoju, zarówno u dzieci jak i u rodziców. Ćwiczenia uważności i jogi przeznaczone są dla wszystkich dzieci, które chcą nauczyć się uspakajać gonitwę myśli, rozumieć i odczuwać w swoim ciele emocje, a także poprawiać koncentrację. Nadają się również dla dzieci, które potrzebują więcej wiary w siebie i zrozumienia, że mogą być takie, jakie są.

 

19 maja, piątek
Żarty teatralne

godzina: 17:30
prowadzenie: Joanna Filarska
wiek uczestników: 6-12 lat
czas: 90 min

Warsztaty teatralne bazujące na kreatywności dzieci.

Krótkie zabawy – małe przedstawienia tworzone będą przez grupę dzieci w oparciu o wiersze poetów polskich, ich własne pomysły i materiały plastyczne. Warsztat ma rozwijać dziecięcą wyobraźnię i ekspresję, pamięć, muzykalność, poczcie rytmu a także umiejętność współpracy        w grupie.

 

20 maja, sobota

Krav maga – warsztaty dla dzieci

godzina: 13:30
prowadzenie: Elina Toneva
wiek uczestników: 5-9 lat
czas: 60 min

Trening dla dzieci oparty o formy zabawowe: bieganie, gry zadaniowe, tory przeszkód. Nauka bezpiecznych upadków, nauka unikania i rozpoznawania zachowań agresywnych, samoobrony.

 

27 maja, sobota

Cuda na kiju

godzina: 14:00
prowadzenie: Jola Królicka
wiek uczestników: 6-12 lat
czas: 120 min

Zajęcia cykliczne, w których elementem łączącym będzie drewniany kij, wykorzystany na różne sposoby w nawiązaniu do zabawek tradycyjnych: koń na kiju, miotła czarownicy, wiszące dekoracje, wiatraki, kukły i marionetki. Materiały dodatkowe będą pochodzić  z natury lub recyklingu: muszle, kamyki, glina, paciorki, patyki, plastikowe butelki, kartony po jajkach itp.

Warsztaty maja na celu pobudzić  wyobraźnię dzieci i zachęcić  do szukania inspiracji w przedmiotach codziennego użytku, rozwijać  ich manualne sprawności oraz wrażliwość estetyczną.

WAŻNE INFORMACJE!!!

Opłata za udział w warsztatach wynosi 5 zł od uczestnika.
W przypadku warsztatów rodzinnych opłata tylko za dzieci. Opiekunowie nie płacą.
Dorośli, którzy chcą wziąć udział w warsztacie indywidualnie dokonują opłaty 5 zł za osobę.
Płatność za udział w warsztatach przyjmujemy wyłącznie gotówką, przed rozpoczęciem wydarzenia.

Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA
mailowo: warsztaty@fabrykasztuki.org
telefonicznie 42 646 88 65 w.30
W mailu prosimy podać tytuł warsztatu, datę warsztatu i dane uczestników (imię i nazwisko, ilość i wiek dzieci i ilość opiekunów).
System rezerwacji miejsc zamykamy o godz 18:00, w dniu poprzedzającym wydarzenie.

 

Zapisz się na newsletter !


ZOBACZ TAKŻE:sztukawarsztaty

Fabryka Sztuki

Fabryka Sztuki w Łodzi to miejska instytucja kultury usytuowana na terenie XIX-wiecznych fabryk na Księżym Młynie. Powołana została w 2007 roku jako wspólna inicjatywa Fundacji Łódź Art Center, Stowarzyszenia Teatralnego Chorea i Urzędu Miasta Łodzi.Działania …

Więcej

Adres:

Tymienieckiego 3,
90-365 Łódź


Kontakt:

42 646 88 65
info@fabrykasztuki.org
http://www.fabrykasztuki.org
facebook

pt-sob
19.05-20.05
2017
Wydarzenia |

Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki w maju 2017

Zapraszamy na majowe warsztaty w Fabryce Sztuki! CYKL WARSZTATÓW DLA DZIECI Mali odkrywcy- warsztaty dla dzieci 18 maja, czwartek Uważność żabki godzina: 16.00, 16.30 prowadzenie: Majka Justyna wiek uczestników: 5-10 lat czas: 30 min „Żaba to bardzo wyjątkowe zwierzę. Potrafi bardzo daleko skakać, ale też wyjątkowo spokojnie siedzieć. Doskonale wie, co się dzieje wokoło niej, ale […]

Więcej
śr-sob
05.04-29.04
2017
Wydarzenia |

Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki w kwietniu 2017

Fabryka Sztuki zaprasza na pakiet arcyinteresujących warsztatów dla dzieci i ich rodziców. Do wyboru m.in. krav maga, Sensoplastusie, świat uważności i żabek, zajęcia teatralne i umuzykalniające. Do zobaczenia!

Więcej
czw-sob
09.03-25.03
2017
Wydarzenia |

Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki w marcu 2017

Fabryka Sztuki zaprasza na pakiet arcyinteresujących warsztatów dla dzieci i ich rodziców. Do wyboru m.in. krav maga, oswajanie własnego ciała i ciemności, zajęcia teatralne i umuzykalniające. Do zobaczenia!

Więcej
środa
22.03
2017
Wydarzenia |

Psoty bazgroty – rodzinne warsztaty plastyczno-sensoryczne w Fabryce Sztuki

Twórcze zajęcia dla małych dzieci: kolorowe, pobudzające fantazję, uwalniające wewnętrzną ekspresję twórczą dziecka. Zabawy plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik i materiałów rozwijają kreatywność i sprawność manualną maluchów. Wąchając, smakując, malując, obserwując, dotykając, słuchając, dzieci zdobywać będą w twórczej atmosferze wiedzę o świecie..

Więcej
piątek
17.03
2017
Wydarzenia |

Krav Maga – warsztaty dla dzieci w Fabryce Sztuki

Fabryka Sztuki zaprasza na zajęcia z samoobrony dla dzieci. Trening jest oparty o formy zabawowe: bieganie, gry zadaniowe, tory przeszkód. Nauczymy się też bezpiecznych upadków, unikania i rozpoznawania zachowań agresywnych.

Więcej
śr-sob
15.02-18.02
2017
Wydarzenia |

Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki w lutym 2017

Fabryka Sztuki zaprasza na pakiet arcyinteresujących warsztatów dla dzieci i ich rodziców. Do wyboru m.in. krav maga, bajkowisko kliszowe z muzyką na żywo, zajęcia teatralne i umuzykalniające. Do zobaczenia!

Więcej
pt-sob
10.02-11.02
2017
Wydarzenia |

Bajkowanie w Fabryce Sztuki – seans z muzyką na żywo

Kto pamięta jeszcze bajki-slajdowiska na projektorze Ania? Dla rodziców podróż sentymentalna, dla dzieci – spotkanie z zupełnie nowym dla nich medium – tym będzie seans z bajkami kliszowymi z muzyką na żywo. Córeczka i Tata, imitując głosy postaci i tworząc na żywo ścieżkę dźwiękową, zilustrują, a może opowiedzą na nowo stare historie zrealizowane w latach 70. i 80. na kliszy filmowej.

Więcej
niedziela
29.01
2017
Wydarzenia |

Karnawałowy koncert rodzinny

Fabryka Sztuki zaprasza Was na szaloną, muzyczną walkę mrozu z karnawałem. Zimowe utwory (rodem z “Krainy Lodu”) przypomną nam jaką mamy porę roku. Później rozgrzeją Was gorące i żywiołowe rytmy, które porwą wszystkich do tańca.

Więcej
czw-pt
26.01-27.01
2017
Wydarzenia |

Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki – styczeń

Fabryka Sztuki zaprasza na Styczniowe Twórcze Spotkania. W tym miesiącu planowane jest wiele spotkań dla dzieci, m.in. Krav Maga – samoobrona dla małych i dużych, Muzyczne Hopsasanki oraz Uważność Żabki, czyli joga.

Więcej
niedziela
18.12
2016
Wydarzenia |

Zimowo-świąteczny koncert dla dzieci

Tym razem Fabryka Sztuki zabierze Was w zimową muzyczną podróż, przepełnioną nastrojem zbliżających się świąt oraz pachnącą choinką. Będzie pięknie i nastrojowo, zaśpiewa dla was Pani Bałwankowa, Elfik oraz Śnieżynka. Wspólnie będziemy się bawić, śpiewać i tańczyć. Nie może Was zabraknąć.

Więcej
pt-pt
02.12-16.12
2016
Wydarzenia |

Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki – grudzień

Fabryka Sztuki zaprasza na Grudniowe Twórcze Spotkania. W tym roku planowane jest wiele spotkań dla rodziców z dziećmi, m.in. Krav Maga – samoobrona dla małych i dużych oraz Mikołaje.

Więcej