Smaki Regionów w Poznaniu

Międzynarodowe Targi Poznańskie
📅 sobota 23.09.2017 do niedziela 24.09.2017
Smaki regionów

Targi SMAKI REGIONÓW zbliżają się wielkimi krokami. Od 23 do 26 września będziemy mieli okazję odnaleźć naturalne, regionalne produkty spożywcze przygotowane przez lokalnych dostawców. Na targach znajdziemy certyfikowane przetwory mleczne, mięsne, wyroby cukiernicze i piekarnicze, a także gotowe dania oraz potrawy z całej Polski.

SMAKI REGIONÓW to również wydarzenie rodzinne. Najmłodsi uczestnicy targów odkryją sposoby wypieku chleba tradycyjnymi metodami oraz zobaczą, jakie zboża wchodzą w skład naturalnego pieczywa. To wszystko w specjalnie zaaranżowanej minipiekarence. Przewidziano także występy i warsztaty artystyczne oraz animacje dla dzieci. Na stoisku Stowarzyszenia „Polska Ekologia” odbędą się eko-lekcje na temat walorów odżywczych i smakowych owoców i warzyw.

Z kolei Scena Kulinarna stanie się wyjątkowym miejscem, gdzie mistrzowie kuchni przygotują tradycyjne i regionalne potrawy. Uczestnicy targów podpatrzą, jak przyrządza się dania doskonale znane w poszczególnych regionach Polski.

Podczas targów poznamy produkty nagrodzone Medalem Targów SMAKI REGIONÓW oraz Kulinarnymi Perłami w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Wstęp wolny.

Więcej informacji znajduje się na http://www.smaki-regionow.pl/pl/

Czy i jak motywować dzieci