Pszczela instalacja w centrum miasta zaprasza na Wielki Dzień Pszczół

Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
📅 poniedziałek 08.08.2016
pomagamy pszczołom

W Poznaniu powstało nietypowe Miejsce Przyjazne Pszczołom!
Jego twórcy zapraszają mieszkańców do wspólnego świętowania Wielkiego Dnia Pszczół 8 sierpnia w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pszczoły uwielbiają dzikie zakątki, gdzie licznie rosną rośliny miododajne. Jak zatem odnajdują się w wielkomiejskich aglomeracjach? Na szczęście bardzo dobrze! Pszczoły uwielbiają nie tylko łąki i wiejskie tereny, ale również miasta z parkami, ogrodami i kwiatowymi rabatami. Dlatego takich miejsc w przestrzeni miejskiej nigdy za wiele. Dziś w Poznaniu na Placu Wolności pojawiło się wyjątkowe Miejsce Przyjazne Pszczołom. W ten niecodzienny sposób organizator programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” wraz z partnerem akcji, Fundacją Nasza Ziemia, zapraszają do świętowania Wielkiego Dnia Pszczół 8 sierpnia w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Instalacja stworzona z pyłko- i nektarodajnych kwiatów to nie tylko sposób na ozdobienie przestrzeni miejskiej, ale co najważniejsze, również przyjazne miejsce dla pszczołowatych, z którego zapylacze mogą czerpać pożywienie. Poprzez nietypową instalację organizatorzy programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” chcą zachęcić mieszkańców do świętowania Wielkiego Dnia Pszczół 8 sierpnia 2016 roku. To wyjątkowe święto na stałe wpisało się już w ekologiczny kalendarz Polaków i co roku cieszy się niegasnącym zainteresowaniem.

Zapraszamy w poniedziałek 8 sierpnia od godziny 10.00 do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Dąbrowskiego 165. Zwiedzający będą mogli wziąć udział w niezwykłej, pszczelej grze miejskiej, która wciągnie nawet najmłodszych i dowiedzieć się, jak zakładać Miejsca Przyjazne Pszczołom w swojej okolicy. Na chętnych czekają także nieodpłatne wycieczki z przewodnikiem. Wstęp na teren Ogrodu Botanicznego będzie bezpłatny.

„Głównym założeniem tegorocznej edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” jest zachęcanie Polaków do tworzenia Miejsc Przyjaznym Pszczołom, aby stworzyć zapylaczom jak najlepsze warunki bytowania w dzisiejszym świecie. Stworzenie bezpiecznej przystani dla pszczół w naszym otoczeniu jest bardzo proste. Wystarczy wybrać odpowiednią lokalizację, może to być fragment ogrodu lub działki czy niekoszony kawałek trawnika i zadbać o właściwy dobór roślin pyłko- i nektarodajnych. Jak w prosty sposób przygotować odpowiednie miejsce, będziemy uczyć podczas Wielkiego Dnia Pszczół” – mówi Katarzyna Dytrych, ekspert programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

Jeśli chcesz ze znajomymi lub rodziną wziąć udział w pszczelej grze miejskiej 8 sierpnia, wyślij zgłoszenie drogą mailową z dopiskiem POZNAŃ na adres: m.wiaderek@gardenofwords.pl . Liczba drużyn jest bowiem ograniczona.
Do obchodów IV ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół w tym roku przyłączyło się już kilkadziesiąt ogrodów botanicznych, parków narodowych i krajobrazowych w całej Polsce. Pełną listę świętujących placówek znaleźć można na stronie internetowej programu: www.pomagamypszczolom.pl. Więcej informacji także na fanpage’u akcji na Facebooku: „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom”.