Piknik Zdrowia i Bezpieczeństwa

Data wydarzenia: sobota 18.06.2011

Powitaj wakacje zdrowo i bezpiecznie! W sobotę, 18 czerwca, na koszalińskich terenach podożynkowych odbędzie się prawdziwe święto zdrowego i bezpiecznego stylu życia: impreza plenerowa, podczas której swoją ofertę zaprezentują liczne lokalne firmy i instytucje.

"Piknik Zdrowia i Bezpieczeństwa" to impreza, która została przygotowana z myślą o mieszkańcach miasta. Ma propagować zdrowy i bezpieczny tryb życia, a także pokazać możliwości, jakie w tym zakresie stwarza Koszalin, działające tu lokalne firmy, stowarzyszenia i instytucje. Odbędzie się w ostatnią sobotę przed wakacjami na terenach podożynkowych, którymi w imieniu miasta zarządza ZOS sp. z o.o. Impreza będzie miała charakter profilaktyczny i edukacyjny. Teren zielony zostanie podzielony na branżowe sektory odpowiedniej wielkości. Wydzielone miejsca w poszczególnych sektorach zostaną udostępnione chętnym do zaprezentowania swojej działalności.

Do udziału w akcji organizatorzy zaprosili firmy, stowarzyszenia i instytucje z różnych branż: zdrowie, uroda, bezpieczeństwo, sport, rekreacja, rozrywka, gastronomia, media. Ponieważ impreza nie jest komercyjna, opłaty za zajęcie miejsca są symboliczne. Dzięki temu nawet bardzo mała firma ma szansę na zaprezentowanie swojej działalności koszalinianom. Miejsca przeznaczonego na rozstawienie piknikowych stoisk nie zabraknie – wszak koszalińskie "podożynki“ to ogromny teren. Zainteresowani udziałem w imprezie mogą zgłaszać się bezpośrednio do sekretariatu Zarządu Obiektów Sportowych, a także skorzystać ze strony internetowej www.zos.koszalin.pl/piknik, skąd można pobrać kartę zgłoszeniową, mapkę oraz ofertę dla wystawców. Tam też znajdą zaktualizowane informacje oraz listę wystawców, którzy potwierdzili swój udział.

A jakich atrakcji mogą spodziewać się mieszkańcy?

Imprezę rozpocznie o godz. 10.30 uroczysta parada starych samochodów, które przejadą sprzed ratusza na tereny podożynkowe. Tam będzie można je podziwiać przez cały dzień. Oczywiście, jak na Piknik Zdrowia i Bezpieczeństwa przystało nie zabraknie bezpłatnych badań i porad, które zapewnią dobrze znane z podobnych akcji Poliklinika oraz Sanepid, swoją ofertę zaprezentuje Uzdrowisko Połczyn i kołobrzeskie SPA Aquarius, z pewnością wiele osób zainteresuje stoisko Spondylusa, przy którym będzie można dowiedzieć się między innymi, jak dbać o kręgosłup, o stopy, jak aktywnie siedzieć, itp. Tematem bezpieczeństwa zajmą się specjaliści – a wśród nich przede wszystkim koszalińska Policja, która jest współorganizatorem imprezy, ale również Straż Pożarna i WOPR – będą pokazy sprzętu ratowniczego i pokazy umiejętności Koszalińskiego Sztabu Ratownictwa, prezentacja wozów bojowych, policjanci zorganizują miasteczko rowerowe dla dzieci z możliwością zdawania egzaminu na kartę rowerową, a Zachodniomorski Ośrodek Ruchu Drogowego specjalnie na piknik sprowadzi tzw. fotel zderzeniowy obrazujący, jak niebezpieczna jest jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, symulator dachowania, alkohologogle, czyli specjalne okulary pokazujące, jak widzi człowiek, który ma w organizmie alkohol. Kierowcy będą mogli wsiąść w goglach za kółko samochodu i pokonać przygotowany slalom. Swoją bogatą ofertę zaprezentują koszalińskie kluby sportowe: TKKF zaprosi mieszkańców na marsz z kijkami nordic walking, uczniowski Klub Jeździecki "Tarpan“ zorganizuje konne przejażdżki na lonży, swój udział zapowiedziały kluby sportów walki: Capoeira, Judo Samuraj, Karate Kyokushin, AIKIDO, Taekwondo, a na zakończenie imprezy do 15-minutowego pokazu Tai Chi zaprosi wszystkich instruktor Dariusz Muraszko. Rzecz jasna nie zabraknie piłkarzy Gwardii i piłkarek ręcznych z AZS Politechnika Koszalińska – zorganizują gry i zabawy sportowe dla dzieci i młodzieży, zaprezentuje się także Klub Płetwonurków Mares. Do tych atrakcji dojdą jeszcze występy na scenie, którą udostępni CK105, współorganizator imprezy. Gwiazdą wieczoru będzie Daria Zawiałow, zwyciężczyni "Szansy na sukces“, utalentowana wychowanka Mini Studia Poezji i Piosenki Ewy Turowskiej, swoje taneczne możliwości pokaże Klub Tańca Pasja, nie zabraknie także dziecięcych zespołów działających przy CK105. Atrakcji będzie całe mnóstwo – organizatorzy przewidzieli w programie także konkursy z cennymi nagrodami, które ufundowali: Klub Fitness Pure Zone, Aquarius SPA, Uzdrowisko Połczyn, samorząd województwa zachodniopomorskiego, Świat Lodów, Spondylus.

Organizatorzy zapraszają wszystkich na tereny podożynkowe od godz. 11, w sobotę, 18 czerwca! Będziemy bawić się zdrowo i bezpiecznie, dopóki starczy nam sił i ochoty. Patronat honorowy nad imprezą sprawują prezydent miasta Piotr Jedliński i wicemarszałek Andrzej Jakubowski.

Kontakt z organizatorem:

Pani Elżbieta Paszkiewicz z Zarządu Obiektów Sportowych:

tel. 502-592-118

 

Zapisz się na newsletter !


Centrum Kultury 105 w Koszalinie

Obecnie CK 105 jest prężnie działającą jednostką kulturalną. Szerokie pole działania instytucji obejmuje realizację i prezentację projektów artystycznych, pracę warsztatową oraz działania w zakresie edukacji i upowszechniania kultury.

Więcej

Adres:

ul. Zwycięstwa 105, 75-001 Koszalin

Kontakt:

(94) 347-57-01
sekretariat@ck105.koszalin.pl
http://www.ck105.koszalin.pl
facebook

sobota
10.12
2011
Wydarzenia |

koncert

Impreza współorganizowana przez CK 105 w Koszalinie i Przedszkole nr 14 w Koszalinie ma na celu promocję dzieci uzdolnionych muzycznie, a także przede wszystkim sprawić radość zaproszonym gościom ze wspólnego kontaktu z muzyką.

Więcej
niedziela
21.08
2011
Wydarzenia |

warsztaty

Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, starców i zakochanych 😉 do udziału w warsztatach twórczych – tworzenie mapy – dialogu . Aby wziąć w nich udział wystarczy pojawić się w godzinach 11-15 dnia 21 sierpnia w okolicach Rynku Staromiejskiego i przed Ratuszem w Koszalinie.

Więcej
niedziela
07.08
2011
Wydarzenia |

czytanie książeczek

W każdą niedzielę wakacji odbędzie się spotkanie z książką oraz z postaciami z bajek. Impreza połączona jest z zabawami dla dzieci, np. z Kubusiem Puchatkiem, Krecikiem czy z Koziołkiem Matołkiem.

Więcej
piątek
05.08
2011
Wydarzenia |

zabawy dla dzieci

Zapraszamy na program artystyczny w ramach Bezpiecznych Wakacji 2011. Interaktywne zabawy z Klaunami Kulkami – w programie: gagi klaunowe, fabryka baniek mydlanych, balonikowe zoo, malowanie twarzy.

Więcej
piątek
29.07
2011
Wydarzenia |

Dzień z Policją

Dzień z policjantami z sekcji drogowej oraz prewencji, dzieci będą miały okazję zdawać egzamin na kartę rowerową.

Więcej
piątek
29.07
2011
Wydarzenia |

Transportowa Gram Miejska

Transportowa Gram Miejska polega na zaliczeniu określonych punktów w przestrzeni miasta, korzystając z określonej formy transportu: samochód, rower, motor, MZK.

Więcej
piątek
22.07
2011
Wydarzenia |

spektakl

W programie spektakl o historii Polski na wesoło, akcja plastyczna. Klub Zacisze – plac zabaw Misiowa Dolina.

Więcej
niedziela
17.07
2011
Wydarzenia |

Wielkie szydełkowanie

Wielkie szydełkowanie. Duża ilości pozyskanych osób, w ciągu określonego czasu – kilku godzin, robi na szydełku wielki napis albo obrazek związany z Koszalinem.

Więcej