Noc Muzeów 2013 – Białystok

📅 sobota 18.05.2013
Noc Muzeów 2013 – Białystok

Co tu zrobić, żeby było inaczej, ciekawiej i nie banalnie – konkurencja wszak jest ogromna.

Żądni wrażeń uczestnicy nocnej zabawy, będą mogli odwiedzić miejsca dziwne, nietypowe a przede wszystkim niedostępne na co dzień.  Tym razem proponujemy zwiedzanie schronu przeciwlotniczy mieszczącego się w budynku Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. To w tym miejscu mieli ukrywać się Białostoczanie podczas ataku wrogich imperialistycznych sił.

Pod fachową opieką pracowników Muzeum Wojska będzie można zwiedzić wystawę ciężkiego sprzętu wojskowego w jednostce Podlaskiego Oddziału  Straży Granicznej. Uczestnicy zostaną dowiezieni na ulicę Bema 100 zabytkowym „Ogórkiem” udostępnionym dzięki uprzejmości Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Głównym jednak punktem programu będzie zwiedzanie ekspozycji muzealnych. Po ciemku, z latarkami zwiedzający odkryją Muzeum  jakiego nie znają.  Osoby niepełnosprawne też znajdą coś dla siebie. Muzealnicy proponują zwiedzanie z tłumaczem języka migowego oraz z audiodeskrypcją.

Oprócz propozycji w budynku Muzeum Wojska planowane też są liczne atrakcje uliczne. Będzie zatem desant balonowy, rozgrywka w muzealno -militarnego Twistera oraz mnóstwo innych atrakcji dla młodszej i starszej młodzieży.

W tym roku również część planowanych atrakcji będzie wymagała  wcześniejszego zapisania się. Dlatego muzealnicy mają bardzo wielki apel do wszystkich:

Prosimy śledzić informacje ukazujące się na stronie internetowej Muzeum Wojska www.mwb.com.pl oraz na profilu Facebooka. Informacje tam zawarte usprawnią niewątpliwie wasze zwiedzanie, a nam uproszczą niełatwe i tak zadanie. Chodzi nam szczególnie o zapisy na wyprawę do jednostki Straży Granicznej.

A zatem do zobaczenie już 18 maja w Muzeum Wojska w Białymstoku na ul. J. Kilińskiego 7, zabierzcie ze sobą dużo poczucia humoru, pozytywnej energii i całe pokłady cierpliwości na wypadek tradycyjnych kolejek.

Noc Muzeów 2013
18 maja 2013 r.