Maki w Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni, Zawiszy Czarnego, Gdynia,
📅 sobota 04.03.2017
MAKwww

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA OBOWIĄZUJE WSTĘP WOLNY!

godzina: 11:00-13:00
WYPISZ, WYMALUJ, WKLEJ \ weekendowy warsztat dla rodzin

Historia, bohaterowie, przygoda. Podczas warsztatów pokażemy, jak tworzyć fabułę i animować postaci w wymiarze 2D. Każda rodzina będzie miała szansę stworzyć swoją książkę w oparciu o dawne fotografie Gdyni, wycinki z gazet czy inne kolorowe materiały. Poznamy historię miasta i nauczymy się, jak tworzyć historię pisaną na nowo. Zapraszamy również do przyniesienia własnych materiałów, które wzbogacą opowieści – wszystkie chwyty dozwolone!
Na uczestników czekają również atrakcje w postaci zdjęcia Polaroid, poczęstunek oraz upominki.

WARSZTATY PROWADZĄ MŁODE ANIMATORKI KULTURY: Weronika Chełmowska, Adrianna Kamińska, Magdalena Nestorowicz \ MENTORKA: Dorota Brzezińska
OFERTA: dzieci w wieku 7-12 lat wraz z opiekunami
ZAPISY: ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy w muzealnym Ośrodku Edukacji, telefonicznie: 58 662 09 35/36/37 lub mailowo: edukacja@muzeumgdynia.pl.

godzina: 12:00-13:00
ZAGRAJ W GDYNIĘ \ drużynowy konkurs z nagrodami dla dzieci

Zapraszamy 3-osobowe drużyny dzieci w wieku 9-12 lat. Przygotowaliśmy quiz, zagadki, konkurencje ruchowe i artystyczne, które pozwolą w aktywny sposób poznać wystawę Gdynia – dzieło otwarte.

GRĘ PROWADZĄ MŁODE ANIMATORKI KULTURY: Marta Kąsiel, Anna Ostaszewska, Natalia Sędek \ MENTORKA: Dorota Dombrowska
OFERTA: dzieci w wieku 9-12 lat

godzina: 14:00-16:00
ZABAWA NA TRANSATLANTYKU\ warsztaty dla dzieci

Prawie 100 lat temu gdynianie w retro strojach wypływali na transatlantyku z Europy. Teraz Ty popłyń razem z nami! Zapraszamy rodziny z dziećmi na warsztaty z projektowania najmodniejszych kreacji lat 20. : sukienki, chusty, opaski na włosy, kamizelki i muszki. Efekty pracy zaprezentujemy na pokazie mody. Po prezentacji zapraszamy na modernistyczny bal na transatlantyku. W programie gry, konkursy z nagrodami oraz poczęstunek.

WARSZTATY PROWADZĄ MŁODE ANIMATORKI KULTURY: Anna Kaniewska, Lidia Mikulska, Marta Szamałek \ MENTORKA: Magda Dębna
OFERTA: dzieci w wieku 5-10 lat wraz z opiekunami

godzina: 16:00
Z MAGAZYNU SZTUKI \ wystawa

Czego nie widać? Co dzieje się z obrazami, kiedy nie są eksponowane? Jak przygotować scenariusz wystawy? Co musi znaleźć się na ekspozycji, aby także osoby niewidome mogły cieszyć się sztuką?
Odpowiedzi na te pytania poznała grupa gdyńskich licealistów. Młodzież pracowała w magazynie sztuki muzeum. Wspólnie stworzyli ekspozycję, która zostanie zaprezentowana 4 marca.

WYDARZENIE PROWADZĄ MŁODE ANIMATORKI KULTURY: Ewa Krajewska, Małgorzata Stencel, Kaja Szymańska \ MENTOR: Tomasz Sosnowski

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA OBOWIĄZUJE WSTĘP WOLNY!