Lato tuż obok – wakacje na Białołece

Białołęcki Ośrodek Kultury, przestrzeń wokół budynku: ogród na van Goga 1 i Głębockiej 66, Park Picassa i Park Magiczna,
📅 sobota 01.07.2017 do niedziela 03.09.2017
lato tuż obok Białołeka BOK
BIAŁOŁĘCKI OŚRODEK KULTURY NA WAKACJE

Białołęcki Ośrodek Kultury to nie tylko cztery ściany. To także przestrzeń wokół budynku: ogród na van Goga 1 i Głębockiej 66, Park Picassa i Park Magiczna, do których animatorzy BOK przenoszą latem część swoich działań. Przez całe wakacje BOK zaprasza na kreatywne warsztaty prowadzone obok mobilnych pawilonów kulturalnych: Latoboku i Barakowozu, które cyklicznie będą się pojawiać w 4 miejscach na Białołęce.

LATOBOK, wyjątkowy mebel miejski stworzony do osiedlowych działań animacyjnych, mający formę wielofunkcyjnego wózka, wyposażonego w stół, podest z poduchami do siedzenia, szafkę na sprzęt do gier i zabaw, pojawi się w każdy czwartek i piątek od 16.00 do 19.00, a także w soboty od 12.00 do 15.00 w Parku Magiczna. W środy natomiast będzie dostępny od 16.00 do 19.00 przed BOK-iem przy van Gogha 1.

BARAKOWÓZ, mobilny dom kultury działający w Parku Picassa przy Białołęckim Ośrodku Kultury, będzie czynny w każdy czwartek, piątek i sobotę w godzinach od 12:00 do 18:00 i opiekować się nim będzie dwójka animatorów, gotowych do zabaw z dziećmi i młodzieżą.

DOMEK RATOWNIKA, przestrzeń o nadmorskich klimatach znajdująca się na Zielonej Białołęce przy Głębockiej 66, zaprasza w każdą sobotę od 16.00 do 18.00 do leżakowej strefy chilloutu: dla dzieci przygotowano gry i zabawy podwórkowe, na dorosłych koce, leżaki i książki.

We wtorki i czwartki o 10.00 na wszystkich małych kinomanów czeka LATO W MIEŚCIE w kinie Na Boku – bezpłatny cykl filmowy dla najmłodszych. Pierwszeństwo wstępu na wszystkie spotkania mają białołęckie placówki oświatowe prowadzące akcję „Lato w mieście”. Na pozostałe 50 miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne (22 300 48 00, wew. 1) lub mailowe (kasa@bok.waw.pl). Osoby niezapisane będą wpuszczane w drugiej kolejności, zgodnie z dostępnością miejsc. Początek cyklu: 4 lipca 2017.

W programie LATA TUŻ OBOK poza tym także teatry dla dzieci: „Jak Krzyś pomógł rodzicom odzyskać czas” Teatru Orety (16 lipca, Głębocka 66), „Wiślana Syrenka” w ramach Kulturalnej Wisły (29 lipca przy van Gogha 1), „Hipi zagubione oko” Teatru Spełnionych Marzeń (26 sierpnia przy van Gogha 1 i 27 sierpnia przy Głębockiej 66) a także wyprzedaże garażowe (9 lipca przy Głębockiej i 20 sierpnia przy van Gogha 1), gry miejskie i inne atrakcje.

Na wszystkie wydarzenia dla dzieci wstęp wolny.

WAKACJE DLA DOROSŁYCH: STAND-UP W ANTRAKCIE

Dla widzów dorosłych BOK przygotował natomiast wakacyjny cykl stand up comedy – gatunku, który cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Na obu scenach BOK-u pojawią się najlepsi charyzmatyczni polscy komicy, którzy gwarantują dużą dawkę humoru: błyskotliwe, ostre teksty i żarty ze wszystkich i ze wszystkiego i bezpośredni kontakt z publicznością. Propozycja dla wszystkich tych, którzy mają dystans do siebie i świata i nie boją się kontrowersyjnych tematów.

PROGRAM

Bękarty stand-upu: Łukasz „Lotek” Lodkowski i Karol Modzelewski, 6 lipca 2017, godz. 19:00, Scena przy van Gogha 1

Rafał Pacześ i Tomasz „Boras” Borkowski, 20 lipca 2017, godz. 19:00, Scena przy Głębockiej 66

Łukasz „Lotek” Lodkowski, Wiolka Walaszczyk i Jacek Stramik, 3 sierpnia 2017, godz. 19:00, Scena przy Głębockiej 66,