Kinowe południe dla najmłodszych w Kinie BODO – rozdajemy zaproszenia!

Łódź, ul. Rewolucji 1905 roku 78/80
📅 sobota 26.11.2016
Plakat promujący I serię animacji Parauszek i Przyjaciele
26 listopada 2016 r. (sobota) godz. 13:00

Kinowe południe dla najmłodszych w Kinie BODO
PARAUSZEK i PRZYJACIELE

„Parauszek i przyjaciele” – to serial w pełni realizowany w technice lalkowej. Tytułowy bohater to mały zajączek, mieszkający wraz z grupą przyjaciół w krainie zwanej Naszym Lasem. Kompanami Parauszka są: Zajączka Usia, Sroka Madzia, Łoś Łopatek, Bóbr Klepek, Wiewiórka Kitka, Wilk Waldek, Lis Fredek i Miś Benek. Losy dziewiątki bohaterów obserwuje wszechwiedząca, mądra Sowa Uhu, która komentuje wydarzenia z punktu widzenia dorosłego. Każdy z odcinków w przystępny dla dzieci sposób porusza takie problemy, jak szacunek, przyjaźń, tolerancja, odwaga, wytrwałość czy mądrość. Dzięki perypetiom zwierzątek dziecięcy widzowie uczą się dobrego wychowania, zasad życia społecznego, działania w grupie, odpowiedzialności i wiary we własne siły. „Parauszek i przyjaciele” to powrót do mądrej dydaktyki, podanej w sposób dostosowany do współczesnych realiów.

Lista odcinków:

Nocny Bohater
W Naszym Lesie zaczynają dziać się niezwykłe rzeczy: ktoś nocą pomaga jego mieszkańcom. Przyjaciele zastanawiają się, któż może być nocnym bohaterem. Sytuację postanawia wykorzystać Lis Fredek i z pomocą Wilka ogłasza, że to właśnie on. Kłopot pojawia się dopiero wówczas, kiedy Usia naprawdę potrzebuje pomocy…Opowieść o tym, że prawdziwy bohater jest skromny i bezinteresowny. I może taki jest gdzieś wokół nas?

Poszukiwacze Skarbu
Sowa przygotowuje przyjaciołom niespodziankę: mapę, która prowadzi do ukrytego w lesie skarbu. Niestety, Parauszek, Fredek i Łopatek popadają w konflikt, który z nich pierwszy znalazł mapę i w efekcie rozdzierają ją na trzy części. Przyjaciele dzielą się więc na trzy drużyny i błąkają po lesie, każdy ze swoim fragmentem. Czy połączą wreszcie siły, by poszukać razem? No i co okaże się tym wielkim skarbem? Opowieść o sile wspólnego działania i tym, co najcenniejsze.

Zguba
Każdy z nas ma jakieś własne skarby. Bóbr Klepek ma szklaną kulę, którą dostał w prezencie od Parauszka. Pewnego dnia Klepek niefortunnie gubi swój skarb. Kula wędruje w ręce coraz to nowych znalazców, którzy chcą ją zatrzymać. W końcu zguba trafia w łapki Usi. Czy uda jej się odnaleźć prawowitego właściciela? Przypowiastka o tym, że nie można sobie przywłaszczać znalezionych rzeczy.

Marzenie
Parauszek marzy, by nauczyć się latać. Konstruuje z Łosiem drewniane skrzydła, ale te nie pozwalają mu nawet na chwilę oderwać się od ziemi. Uczącego się latać Zajączka podglądają Lis i Wilk. Lis wpada na pomysł, aby wykorzystać naiwność przyjaciela i zorganizować mu kurs latania. Razem z Wilkiem przygotowują dla Parauszka małe przedstawienie… Posługując się podstępem i iluzją symulują lot, przekonując w ten sposób Zajączka, że po szkoleniu i ten będzie latał jak ptak. Parauszek pełen nadziei zapisuje się na kurs. W międzyczasie z wycieczki wraca Sroka, która razem z Usią próbuje wytłumaczyć Parauszkowi, że latać mogą wyłącznie ptaki. Przyjaciółki okrywają podstęp Lisa i Wilka, zmuszając ich do przyznania się do oszustwa. Rozczarowany Zajączek traci nadzieję na to, że kiedykolwiek poleci. Jednak postanawia inaczej spełnić swoje marzenie o lataniu i próbuje skonstruować samolot i polecieć w kosmos. Przyjaciele chcąc odciągnąć jego myśli od trudnego i praktycznie niemożliwego planu, proponują wspólne biesiadowanie. Parauszek chętnie przyłącza się do wesołej kompanii.

Madzia pielęgniarka
Pewnego chłodnego wieczoru mieszkańcy długo biesiadują, nie zważając na nasilający się chłód. Rano, dla wielu z nich, kończy się to różnymi dolegliwościami i nie ma kto pomóc Parauszkowi posprzątać. Zajączek idzie więc z Misiem i Kitką zobaczyć, co dzieje się z przyjaciółmi. Okazuje się, że każdy potrzebuje lekarstwa. Parauszek wręcza listę leków Madzi, by ta dostarczyła ją do Klepka. Madzia gubi jednak listę i pod nieobecność Klepka, sama dobiera leki dla przyjaciół, które potem im rozdaje wraz z wymyślonymi przez siebie dawkami. Wszystkim pogarsza się stan po zażyciu złych leków. Parauszek i Klepek muszą wszystko naprawić i dostarczyć dobre medykamenty. Sroka zrozumiała, że chcąc pomóc komuś w chorobie bez fachowej wiedzy można zaszkodzić.

UWAGA! ROZDAJEMY ZAPROSZENIA!

Co zrobić, żeby wygrać zaproszenie na ten seans? Wystarczy napisać na karolina@miastodzieci.pl, podając swoje imię i nazwisko oraz hasło BODO. Zwycięzcy losowania zostaną poinformowani o wygranej maliowo. Czas na zgłoszenia: do czwartku 24.11 do godz. 18.00.

Uwaga! Rozdajemy zaproszenia także na Facebooku – wystarczy dołączyć do naszej łódzkiej grupy http://www.facebook.com/groups/miastodzieci.lodz/

Miejsce:
Kino BODO