Escape room dla dzieci Tajemniczy Pokój – brzmi tajemniczo? O to właśnie w tym wszystkim chodzi

ul. Ostroroga 7/6 oraz Plac Wolności 5/5
📅 środa 16.08.2017 do środa 30.08.2017
Tajemniczy Pokój to jedyny escape room w Poznaniu, który od samego początku swojego istnienia stawia przede wszystkim na atrakcje dla dzieci i zabawę dla dzieci. Obecnie firma posiada aż trzy pokoje dedykowane dzieciom: Piraci atakują, Wioska indiańska, Na ratunek tygrysom. W ciągu najbliższych tygodni zostanie otwarty kolejny pokój – Atak dinozaurów.

Czym w ogóle jest escape room dla dzieci?

Każdy kto chociaż raz słyszał o escape room wie, że cel jest jeden: rozwiązać wszystkie zagadki i wydostać się z pokoju. Czas na pokonanie wszystkich trudności to tylko 60 minut, które biegnie naprawdę szybko. Pokoje dla dzieci mają ten sam cel – rozwiązać wszystkie zagadki, wydostać się z pokoju i wykonać dodatkową misję. Jaką? To wszystko zależy od pokoju.

1. W pokoju Piraci atakują, aby wydostać się z pokoju konicznym jest znalezienie klucza, który został dobrze ukryty przez Piratów. Dlaczego macie tylko 60 minut? Bo Piraci zeszli na ląd uzupełnić zapasy i wracają już za 60 minut! Jeśli nie znajdziecie klucza odpłyniecie razem z nimi.
  2. W pokoju Wioska indiańska dzieci stają się poszukiwaczami ukrytego skarbu. Skarb należy do przybyłych do wioski osadników, którzy odbywają naradę. Spieszcie się – narada trwa tylko 60 minut.
  3. Pokój Na ratunek tygrysom to najnowsze dzieło Tajemniczego Pokoju, z którego są wyjątkowo dumni. To najnowszy pokój i jedyne co firma chce o nim zdradzić to – NIC. Wszystkiego dowiecie się dopiero na miejscu. Czeka na was dużo zabawy, zaskoczenia i śmiechu.
  4. Ostatni pokój, który zostanie otwarty wkrótce to Atak dinozaurów. Tutaj zdanie jest bardzo ważne. Dinozaurom grozi wyginięcie, bo zły sęp porwał wszystkie ich jaja. Koniecznie musisz je znaleźć, zanim zostaną zniszczone.

Gotowy? Podejmiesz ryzyko? Uciekniesz piratom? Znajdziesz skarb? A może chcesz sprawdzić jakie niespodzianki kryją nowe pokoje? Zapraszamy do rezerwacji na stronie tajemniczypokoj.pl/rezerwacje.

Co tak naprawdę oferuje escape room Tajemniczy Pokój? Właściciele stawiają przede wszystkim na dobrą zabawę wszystkich uczestników. Po wejściu do pokoju dzieci mają do rozwiązania kilkanaście różnorodnych zagadek, z których każda prowadzi do odkrycia nowego elementu potrzebnego do wydostania się z pokoju. Pokoje dla dzieci są świetną atrakcją dla dzieci – dzieci kombinują, uczą się logicznego myślenia, działają pod presją czasu, a to wszystko przy akompaniamencie świetnej zabawy.

Dla kogo przeznaczona jest zabawa?

Każdy nasz pokój jest kolory i bardzo dziecięcy, ale jednocześnie klimatyczny. Z tego też powodu nie ma ograniczenia wiekowego dzieci, które można zaprosić do zabawy. Aby jednak zabawa przynosiła satysfakcję dzieci powinny potrafić czytać. Rekomendowany przez nas wiek to 8 – 14 lat. Skąd aż taki przedział? W escape room Tajemniczy Pokój niepotrzebna jest wiedza, trzeba tylko dobrze kombinować, skupiać się na zagadkach i łączyć z sobą elementy. Czy dla 14 – latków pokój nie będzie za łatwy? Dla 14 – latków sugerujemy wybór pokoju Piraci atakują , który jest najtrudniejszy. Pokoje dla dorosłych nie sprawią im satysfakcji, bo są za trudne. Lepiej wybrać pokój łatwiejszy i wyjść bez podpowiedzi niż denerwować się w trudnym pokoju, że nie rozumie się zagadek.

Zabawa odbywa się maksymalnie w grupach 5 – osobowych i w niej musi znaleźć się minimum jedyny dorosły opiekun. Wyjątkiem są pokoje Na ratunek tygrysom oraz Atak dinozaurów, gdzie jeśli wszyscy uczestnicy mają ukończone 12 lat mogą wejść do pokoju samodzielnie. Maksymalna ilość dzieci, bez opiekuna to 4.

Co jeszcze oferuje Tajemniczy Pokój?

Przede wszystkim fajne i nowoczesne urodziny dla dzieci oraz inne imprezy dla dzieci. Jak to wygląda? Maksymalna ilość uczestników urodzinowych to 8 dzieci. Dzieci bawią się w dwóch rożnych pokojach i następnie po godzinie zabawy spotykają się na wspólny poczęstunek – w Sali dżunglowej J Istnieje również możliwość zamiany sal i dopiero po kolejnej zabawie dzieci zjadają wspólnie przygotowane słodkości czy pizzę. Czym nasze urodziny różnią się od innych? U nas nie znajdziesz stolików czy krzesełek. Jak na urodziny w dżungli przystało – zamiast stolików znajdziecie specjalnie przygotowane pieńki drzew, a zamiast krzesełek, dżunglową trawę i trawiaste poduchy. Zaciekawieni? Zapraszamy.

Escape room Tajemniczy Pokój to również świetny pomysł na atrakcje turystyczne w Poznaniu. Dlaczego? Niewiele miast oferuje escape room przeznaczony dla dzieci.  Będąc w Poznaniu warto odwiedzić miejsce, które ciężko znaleźć w innych miastach.

Gdzie nas znaleźć?

Obecnie posiadamy dwie lokalizacje – ul. Ostroroga 7/6 (Piraci atakują, Wioska indiańska), Poznań oraz Plac Wolności 5/5 (Na ratunek tygrysom, Atak dinozaurów). Dodatkowo na ul. Ostroroga 7/6 posiadamy pokój przeznaczony dla dorosłych – Grave, w którym opiekunowie mogą sprawdzić swoje siły i porywalizować z dziećmi. Od września 2017 r. pozostaje otwarta jedynie lokalizacja na Placu Wolności 5/5, gdzie pokoje będą dostępne w dwóch wersjach:

Na ratunek tygrysom – dla dzieci / King Kong – dla dorosłych

Atak dinozaurów – dla dzieci / Park Jurajski – dla dorosłych.