Czary Mary – DobraNocka w Maius

📅 sobota 20.05.2017
Wstęp bezpłatny
Czary Mary - DobraNocka w Maius
Czytanie to wyruszanie ku nieznanej przygodzie, pełnej tajemniczych niespodzianek i magicznych światów. Trzecia edycja studenckiej akcji zachęcającej dzieci do spędzenia czasu z książką, czyli DobraNocka w Maius, odbędzie się pod hasłem „Czary Mary w Maiu(s)”. Magiczny świat wyobraźni otworzy się dla najmłodszych już 20 maja, w sobotę, na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Start o godz.17.00.

Akcja jest adresowana do uczniów poznańskich szkół podstawowych i przedszkoli. W 2015 roku zainicjowali ją studenci filologii polskiej o specjalności krytyka i praktyka literacka we współpracy z 76. Szczepem Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych ZHP. Dotychczasowe edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców, dla których zostały przygotowane takie atrakcje, jak: wspólne czytanie niesamowitych opowieści, gry i zabawy, warsztaty plastyczne i zajęcia ruchowe. A wszystko to odbywało się w magicznych murach Collegium Maius.

W tegorocznej edycji DobraNocki zapraszamy dzieci do wyruszenia w podróż po magicznym świecie wyobraźni. Na najmłodszych uczestników (grupa przedszkolna) czeka herbatka u Kapelusznika oraz poszukiwanie króliczej nory, a wszystko to w towarzystwie Kota-Dziwaka i Alicji w Krainie Czarów. Dla nieco starszych (grupa klas 1-3) Collegium Maius odsłoni swe tajemnicze zakamarki i magiczne przejście do niesamowitego świata Narnii, natomiast najstarsze dzieci (grupa klas 4-6) wejdą do magicznego świata czarodziejów oraz dowiedzą się, jak znaleźć fantastyczne zwierzęta. Każda grupa wiekowa będzie podróżowała pod opieką studentów, animatorów i instruktorów harcerskich – wspólna zabawa potrwa do godziny 19.00.

Do uczestnictwa zapraszamy również rodziców i wszystkich dorosłych, którzy chcą dowiedzieć się, w jaki sposób poprzez dobór odpowiednich lektur można zaspokajać emocjonalne potrzeby dzieci oraz kształtować w nich takie wartości, jak szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga i pokojowość – wykład z elementami warsztatowymi poprowadzi Krystyna Adamczak z Księgarni „z bajki”.

Czary Mary w Maiu(s) są wydarzeniem towarzyszącym Nocy Muzeów. Koordynatorem ze strony Uczelni jest prof. Przemysław Czapliński.

Czy i jak motywować dzieci

Udział w akcji jest bezpłatny. Zapisy na wydarzenie zostaną otwarte 5 maja – zgłoszenia (zawierające imię, nazwisko i wiek dziecka oraz numer kontaktowy do opiekuna) należy wysyłać na adres: dobranocka.maius@gmail.com. Warunkiem uczestnictwa jest obecność rodziców (zwłaszcza w przypadku dzieci najmłodszych) lub posiadanie przez dzieci pisemnej zgody rodzica na udział w wydarzeniu, której wzór udostępniają organizatorzy. Można ją wypełnić na miejscu, przesłać lub dać dziecku do przekazania. Punkt informacyjny będzie czynny od godz. 16.00 w holu budynku (wejście od ulicy Fredry).