„Cała naprzód!” w Dzień Dziecka w Filharmonii w Szczecinie

📅 środa 01.06.2016
bilety w cenie 5 zł ulgowe i 10 zł normalne
„Cała naprzód!” w Dzień Dziecka w Filharmonii w Szczecinie
Niespodzianką będzie koncert Szczecin Young Percussion dedykowany małym melomanom i ich rodzicom.

Pierwsza część wydarzenia to autorski spektakl „Noe”, czyli opowieść o dyrygencie, który w wyobraźni szuka ratunku dla świata zalewanego chaosem dźwięków. Przerażona treścią partytury orkiestra ucieka, ale z pomocą przychodzi mu żyrafa-fortepian, kangur-kontrabas, słoń-suzafon i wiele innych muzycznych zwierząt. W scenicznym eksperymencie ważną rolę pełnić będzie publiczność – bez jej zaangażowanie i dobrej energii muzyka nie zagości w Filharmonii. W rolę dyrygenta wcieli się sam wykonawca pomysłowych instrumentów – Adam Walny, któremu na scenie towarzyszyć będzie Agata Kolasińska.

Po przedstawieniu na najmłodszych melomanów w holu czekać będzie jeszcze jedna muzyczna niespodzianka. Zespół Szczecin Young Percussion zakołysze publicznością i pozwoli na muzyczne harce. Młodzi perkusiści to uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie. Skład prowadzony jest przez muzyka Filharmonii w Szczecinie i pedagoga, Dariusza Jagiełło.

Projekt występuje pod nazwą Szczecin Young Percussion od 2004 roku, ale aktywność koncertowa i popularyzatorska sięga lat dziewięćdziesiątych. Skład zespołu ulega rotacji niemal każdego roku.

Spośród ważniejszych osiągnięć zespołu warto wymienić m.in. III miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Perkusyjnych Zespołów Kameralnych w Poznaniu (2004), II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu (2009) oraz III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Perkusyjnych w Warszawie (2010).

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Szczecin Young Percussion koncertował m.in. w Szczecinie, Krakowie, Wrocławiu, Słupsku i Warszawie, nawiązując twórcze kontakty z młodymi muzykami wyżej wymienionych miast.

Bilety w cenie 5 zł ulgowe i 10 zł normalne będą dostępne w kasie oraz na filharmonia.szczecin.pl od środy, 25 maja od godz. 13:00.