Brzdąc na Zamku – spotkania z muzyką dla najmłodszych

Data wydarzenia: sobota 19.10.2013

Nie od dziś wiadomo, że muzyka odgrywa ważną rolę w kształtowaniu osobowości dziecka. Rozwija wyobraźnię, zaspokaja potrzebę ekspresji, kształtuje emocjonalność dziecka dlatego w ramach kolejnych odsłon Brzdąca na Zamku zapraszamy na cykl spotkań poświęconych muzyce.

 

Brzdąc na Zamku – spotkania z muzyką dla najmłodszych

Bohaterami najbliższego spotkania będą: instrumenty perkusyjne i waltornia

19 października, sobota, godzina 11:00 i godzina 13:00*
Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław
*w przypadku małej liczby osób zainteresowanych odbędzie się jedynie spotkanie o 11:00

Goście: Aleksandra Wasik i Robert Wasik

• Wstęp 5 zł tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zapisy pod numerem telefonu 349 32 81 wew 29. Liczba miejsc ograniczona.
• Czas trwania: 30 minut muzyka, 20 minut zajęcia plastyczne
• Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 3 do 7 lat

Muzyka poważna nie jest dla dzieci zbyt poważna! Naukowcy twierdzą, że słuchanie muzyki klasycznej świetnie wpływa na rozwój dziecka już w łonie matki. Muzyka poważna działa na nastrój i emocje człowieka, stymuluje rozwój mózgu, pamięci i poczucia przestrzeni. Dziecku słuchającemu muzyczki klasycznej łatwiej przychodzi nauka czytania, pisania, liczenia, logicznego myślenia, a przede wszystkim nauka języków obcych.

Ponieważ spotkania z cyklu Brzdąc na Zamku przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym nasi mali uczestniczy mogą kontemplować muzykę na najbardziej spontaniczny sposób jaki przychodzi im do głowy: mogą zatopić się w wygodnej leżance z zamkniętymi oczami, mogą skakać, mogą tańczyć. Wszystkie nowe postawy odbioru i reakcji na muzykę mile widziane. Po muzyce zaprosimy dzieci na zajęcia plastyczna gdzie będą mogły dać upust swojej nieokiełznanej wyobraźni i wraz z rodzicami stworzą po raz kolejny coś fantastycznego.

GOŚCIE:
Aleksandra i Robert Wasik to rodzeństwo pochodzące z bardzo muzycznej rodziny. Ich rodzice, kuzynki, ciotki i wujkowie też są muzykami.

Aleksandra Wasik
to 26 -letnia perkusistka z Wrocławia. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w klasie perkusji prof. Jacka Woty we Wrocławiu. Ma na swoim koncie takie sukcesy jak I miejsce w IV Otwartym Konkursie Wibrafonowym w Opolu (2006), czy I miejsce (z maksymalną ilością punktów 100/100) w kategorii wibrafon w grupie zaawansowanej w VI Internazionale Giornate Della Percusione w Fermo (2009). W roku 2009/2010 była stypendystką Urzędu Miejskiego we Wrocławiu oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2010 odbyła półroczne stypendium zagraniczne na Janackovej Akademi Muzickich Umeni w Brnie. Od lutego 2007 współprowadzi wrocławską grupę perkusyjną "Mamatucada" specjalizującą się w graniu tradycyjnej samby brazylijskiej. Jest jednym z założycieli Wrocławskiej Orkiestry Młodzieżowej. Od 2012 roku jest członkiem orkiestry symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej im. Witolda Lutosławskiego. Współpracuje także z Wrocławską Orkiestrą Kameralną Leopoldinum, Operą Dolnośląską, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Dolnośląską, PAN – European Orchestra, I, Culture Orchestra oraz Sound Factory Orchestra. Jako muzyk orkiestrowy i solista koncertowała w większości krajów europejskich, a także w Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Libanie oraz USA.

Robert Wasik
ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st we Wrocławiu. Po ukończeniu szkoły, kontynuował naukę gry na waltorni na warszawskiej Akademii Muzycznej im Fryderyka Chopina, w klasie prof. Jana Jeżewskiego. W latach 2006-2008 kształcił się w Conservatorio Della Svizzera Italiana w Lugano, w klasie prof. Davida Johnsona. Od 2011 roku jest pracownikiem orkiestry symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej. Współpracuje z orkiestrami: Sinfonia Iuventus, Opera Dolnośląska, Filharmonia Dolnośląska, Filharmonia Opolska, Płocka Orkiestra Symfoniczna, Łomżańska Orkiestra Kameralna, Nowa Orkiestra Kameralna w Warszawie. Koncertował w całej Europie, a także w Chinach, Japonii, Meksyku oraz USA.

 

Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu

Centrum Kultury „ZAMEK" jest instytucją miejską, która oferuje przestrzeń do poszukiwania, odnajdywania i rozwijania swoich pasji, to miejsce spotkań i twórczej samorealizacji. Nasza siedziba mieści się w wyjątkowym obiekcie: zabytkowym pałacu o barokowej bryle i …

Więcej

Adres:

pl. Świętojański 1, WrocławKontakt:

(71) 349 32 81
centrum@zamek.wroclaw.pl
http://www.zamek.wroclaw.pl
facebook