Akademia Małego Łodzianina

📅 niedziela 13.05.2018
7 zł/ 1 osoba, 10 zł/ 2 osoby, 15 zł/ 3 osoby
Akademia Małego Łodzianina

Jest kilka legend mówiących o tym, jak powstało nasze miasto i skąd wzięła się jego nazwa. Która z nich jest tą właściwą i jak naprawdę wyglądały początki naszego miasta – tego dowiedzą się uczestnicy nowego cyklu warsztatów. Wspólnie wsiądziemy do wehikułu czasu i odbędziemy podróż do Łodzi sprzed 300, 400 a nawet 600 lat…

W części warsztatowej dzieci będą mogły wykonać prace będące relacją z wizyty w dawnych czasach.

Akademia Małego Łodzianina to nowy cykl warsztatów przeznaczonych dla odbiorców w grupie wiekowej 6-12 lat, organizowanych raz w miesiącu. Celem spotkań jest prezentacja różnorodnych treści związanych z historią miasta Łodzi, jego kultury, obyczajowości oraz sztuki. Punktem wyjścia omawianych tematów będą wybrane eksponaty muzeum bądź całe wystawy, dzięki czemu uczestnicy w pogłębiony i przystępny sposób będą mogli zapoznać się ze zbiorami naszej instytucji. Każdorazowo zajęcia kończy część warsztatowa w formie ćwiczeń plastycznych, muzycznych czy też teatralnych.

Wstęp na warsztaty jest płatny (jedna osoba: 7 zł, dwie osoby: 10 zł, trzy osoby: 15 zł), a ilość miejsc ograniczona. Wszystkie materiały zapewnia organizator, a powstałe dzieła stają się własnością uczestnika.

13 maja (niedziela), godz. 12:30

Warsztaty dla dzieci z cyklu „Akademia Małego Łodzianina” zatytułowane  „Łódź nurza się w zieloność i jak łódka brodzi”

Prowadzenie: Paulina Długosz, Sylwia Kocznur

Zapisy: 42 254 90 11, edukacja@muzeum-lodz.pl