Żółwie z patyczków kreatywnych i włóczki
UD

Żółwie z patyczków kreatywnych i włóczki

żółwie z patyczków kreatywnych jak zrobić
Żółwia można oglądać w zoo, żółwika można przybić, ale można też żółwia zrobić! Takie domowe zwierzątko uprzyjemni wam niejedno szare popołudnie! Możecie też stworzyć kilka kolorowych żółwi, ułożyć w różnych punktach pokoju lub po prostu bawić się nimi. Może nawet w żółwie wyścigi?

Do zrobienia żółwia potrzebujemy:

– po trzy patyczki kreatywne w danym kolorze,

– czarny lub brązowy pisak,

– włóczkę w kilku kolorach,

– dobry nastrój i chęć tworzenia 🙂

Jak zrobić żółwie z patyczków kreatywnych i włóczki?

Bierzemy trzy patyczki tego samego koloru (jeśli chcecie, możecie mieszać kolory, niech to będzie Wasz żółw!). Po środku jednego patyczka mocno zawiązujemy koniec włóczki. Następnie krzyżujemy na nim dwa pozostałe patyczki i wszystko mocno okręcamy włóczką. Gdy patyczki są dobrze unieruchomione, odcinamy włóczkę i zawiązujemy koniec tak, by się dobrze trzymała.jak zrobić żółwia zabawa dla dzieci

Następnie bierzemy włóczkę innego koloru i jeden jej koniec przywiązujemy do patyczka, najbliżej jak tylko się da, środka. Naciągamy włóczkę do kolejnego patyczka, okręcamy go i przechodzimy do kolejnego. Staramy się, żeby włóczka przylegała, nie robiły się szpary oraz aby nie była zamocowana zbyt luźno. Gdy osiągniemy ustaloną przez nas szerokość danego koloru, odcinamy włóczkę i przywiązujemy mocno, żeby się nie rozwiązała.

Doczepiamy kolejny kolor i kontynuujemy nawijanie na patyczki zataczając koło wokół środka żółwia. Od nas tylko zależy jak szerokie będą kolorowe paski i ile ich będzie. Gdy skończymy nawijać sznureczki, sprawdzamy, czy są dobrze zawiązane, a następnie pisakiem rysujemy żółwiowi oczy, uśmiechniętą buzię oraz zaznaczamy nogi, jak na rysunku demonstracyjnym.żółw z patyczków kreatywnych

Żółwik już gotowy! Nawet pracując w żółwim tempie nie zajęło Wam to z pewnością zbyt wiele czasu. A zabawki wykonane samodzielnie cieszą najbardziej i dają mnóstwo frajdy!

742 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent