Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Wielkanocne pisanki – kaktusy

zielone pisanki kaktusy jak zrobic
Pomysłów na wielkanocne pisanki jest całe mnóstwo, ale że od przybytku głowa nie boli, dodajemy jeszcze jeden – prosto z gorącego Meksyku! Pisanki kaktusy sprawdzą się na każdym wielkanocnym stole. Są zielone i wniosą do domu akcent wiosenny, a jednocześnie są też oryginalne i będą stanowić piękną dekorację.

Z racji tego, że do tych pisanek będzie potrzeba dwóch odcieni zielonych farbek (o spożywcze będzie trudno, my używaliśmy plakatowych), proponujemy zrobić je z wydmuszek albo plastikowych jajek, których komplet można kupić za kilka złotych.

Oprócz plastikowych jajek i dwóch odcieni zielonej farby potrzebne będą: pędzelki, pisak, kolorowa bibułka lub wycinanka oraz klej typu zwykły do papieru i klej typu magic.
pomysl na pisanki z dziecmi jajka kaktusyJajka malujemy w całości na jasno zielony kolor. Pozostawiamy do wyschnięcia.

Nakładamy drugą warstwę farby – tym razem ciemno zielonej – w postaci pionowych pasków, które zbiegają się u szczytu i spodu jajka.

W czasie gdy farba schnie, przygotowujemy z bibuły kilka małych kwiatków. Te, które kwitną na kaktusach są często czerwone, ale tutaj warto pozostawić pole do popisu wyobraźni dzieci.

Czarnym pisakiem malujemy „igły” na naszych jakowych kaktusach, a na sam koniec, na czubkach przyklejamy kwiatki.

Kolorowych świąt!

484 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent