Nauka zegara – zabawa dla dzieci
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Nauka zegara – zabawa dla dzieci

nauka zegara zabawa dla dzieci
Nauka zegara bywa wyzwaniem. Szczególnie w czasach elektroniki, gdy tradycyjne wskazówkowe zegary można zobaczyć coraz rzadziej. Nie jest tajemnicą, że dzieci najchętniej uczą się podczas zabawy, dlatego zachęcamy do wspólnego stworzenia zegara edukacyjnego. To prostsze niż mogłoby się wydawać!

Do zrobienia zegara potrzebne będą:

– okrągła podkładka korkowa albo wycięte koło z grubszej tektury,
– dwa kawałki papieru w różnych kolorach
– pinezka,
– klej, nożyczki, pisak
– wycięte z kolorowego papieru wskazówki zegara (mniejsza i większa).

Na dwóch papierach o różnych kolorach odrysujcie kształt koła o wielkości podkładki korkowej. Na brzegach jednego z kółek napiszcie godziny z uwzględnieniem popołudniowych i wieczornych. Przyklejamy kartkę do podkładki.

Na drugiej kartce rozpisujemy godziny od 1-szej do 12-tej mniej więcej w tych samych odległościach, co na pierwszej kartce tak, aby potem konkretne godziny nałożyły się na siebie. Nacinamy między godzinami, żeby dało się podgiąć konkretną godzinę. Kartkę przyklejamy (klej idzie tylko na środek kartki) na wierzch zegara.

Na kolorowym papierze rysujemy a potem wycinamy kształt dłuższej i krótszej wskazówki. Przymocowujemy do zegara za pomocą pinezki.

Taka własnoręcznie zrobiona pomoc to punkt wyjścia do wielu edukacyjnych zabaw z nauką zegara w tle.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

 

 

 

343 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent