Weleda
Weleda Baby

Gwiazdki z papieru

Jak zrobić gwiazdki z papieru? Świąteczne DIY dla dzieci
Zrobione własnoręcznie gwiazdki bez wątpienia będą największą ozdobą choinki w domu czy szkole. Można je także potraktować jako świąteczny upominek dla babci i dziadka. Jeśli więc nie macie pomysłu na zimne popołudnie albo długi wieczór, zachęcamy do tworzenia z dziećmi ozdób choinkowych.

Do zrobienia gwiazdek potrzebne będą:
– grubsze kolorowe papiery – najlepszy efekt robią ryflowane albo tektura falista do kupienia w sklepach papierniczych i na allegro,
– kilka małych guzików,
– nożyczki,
– igła z nitką,
– klej typu magic,
– sznurek,
– wstążka,

Zaczynamy od narysowania na zwykłej, białej kartce dwóch gwiazdek – małej i dużej. Ich wycięte kształty będą naszymi szablonami. Od nich będziemy odrysować kształty gwiazd na kolorowych papierach, a potem je wycinać.

Na środku każdej małej gwiazdki doszywamy guzik. Potem gwiazdki sklejamy ze sobą – mniejsza oczywiście będzie na większej.

Kolejnym krokiem będzie przygotowanie niewielkich kokardek ze sznurka (jeśli go nie macie, może być to też zwykła wstążka) i przyklejenie ich na każdą gwiazdkę w taki sposób, żeby delikatnie „chowały” się pod guzikiem. Kokardki będą też wyznacznikiem tego, jak będziemy wieszać gwiazdki na choince.  Teraz jeszcze pozostanie tylko doklejenie sznurka lub wstążki na tylnej stronie dużych gwiazdek, co umożliwi powieszenie ozdób.

Oczywiście gwiazdki możecie jeszcze dodatkowo ozdobić – brokatem, sztucznym śniegiem czy kolorowymi naklejkami.
Gwiazdki z papieru jak zrobić, świąteczne ozdoby z dziećmi

292 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent