Gliniane ptaszki na jesiennym liściu
UD

Gliniane ptaszki na jesiennym liściu

Ptaszek z gliny jak zrobić

Praca jest wykonana z gliny samoutwardzalnej, którą dzielimy na części: 1 dużą kulkę – na talerzyk, dwie mniejsze na ptaszki i skrzydełka.
Gliniane ptaszki jak zrobićDuża kulkę ugniatamy tak, aby była miękka, następnie wałkujemy na „placek”, do którego przykładamy talerzyk . Odciskamy jego kształt i odcinamy brzegi. Na glinianym talerzyku odbijamy duży jesienny liść dokładnie  go przyciskając. Słabo odciśnięte kontury liścia możemy poprawić wykałaczką – aby były wyraźne.
Jak zrobić gliniany liść

Ptaszki wykonamy z 2 ugniecionych kulek – z których robimy „rogalik” przykładając rękę w połowie naszej kulki i wałkując. Tę samą czynność powtarzamy z drugiej strony. Następnie robimy ogonek spłaszczają palcami jeden koniec – a  na drugim formujemy głowę i dziobek. Doklejamy skrzydełka zrobione z małej kulki. Ptaszka możemy „wygładzić” delikatnie wodą. Wykonane ptaszki sadzamy razem na brzegu liścia.
Ptaszki z gliny

Po wyschnięciu całość malujemy np. kremowymi akrylami – stanowią idealne tło, ptaszki na brązowo. Dopiero po wyschnięciu  używamy wszystkich jesiennych kolorów oraz do wykończenia na koniec  – złotej farby. Kolory  nanosimy gąbeczką z mała ilością farb delikatnie je wcierając – potem rozsmarowujemy palcem – aby je połączyć. Po wyschnięciu  całość malujemy akrylowym lakierem.
Zabawy jesienne z gliną

Aby zabezpieczyć nasz talerzyk przed ewentualnym pokruszeniem należy go przykleić do papierowego jednorazowego talerzyka.

Gliniane ptaszki na zdjęciu wykonały dzieci z Tęczowego Przedszkola w Warszawie.

Jesienne zabawy w przedszkolu
510 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent