Decupażowe pisanki i ozdoby na Wielkanoc

zajac_decoupage

1.Ozdabiany przedmiot należy pomalować na dowolnie wybrany kolor farbą akrylową (Niekoniecznie farbą artystyczną. Doskonale sprawdza się akrylowa farba ze sklepu budowlanego. Są też specjalne nietoksyczne farby i lakiery, którymi z powodzeniem mogą malować dzieci.)

2. Po wyschnięciu farby, należy pomalować lakierem do spękań (dostępne w sklepach artystycznych, a także w sklepach budowlanych.
*można pominąć ten krok i od razu pomalować przedmiot białą lub kremową farbę, a dalej postępować zgodnie z instrukcją. Przy pominięciu tego kroku nie będzie po prostu na przedmiocie spękań (i widocznej spod spodu farby innego koloru), ale efekt też będzie bardzo ładny.

3. Po wyschnięciu lakieru, przedmiot należy pomalować białą lub kremową farbą akrylową (można nakładać pędzlem lub gąbką – daje to inne spękania).

4. Po wyschnięciu białej/kremowej farby, kładziemy na przedmiot wycięty fragment serwetki (wycinamy tylko pojedynczą część serwetki – tę z nadrukiem) lub nadruku na papierze ryżowym i przylakierowujemy ją bezbarwnym lakierem akrylowym. Najlepiej kupić lakier szybkoschnący. Warstw lakieru nakładamy kilka – czekając na wyschnięcie – najlepiej tyle warstw, aby powierzchnia stała się gładka.

5. Jajko w czasie malowania najlepiej nabić na patyk do szaszłyków. Po ukończeniu można na nim pozostawić, albo wyjąć i w powstałą dziurkę wbić szpilkę ze wstążką.

6. Pomalowane pudełko po jajkach można wykorzystać, albo jako pudełko do trzymania pisanek, albo jako opakowanie na drobne prezenty wielkanocne.

Pomysł zabawy otrzymaliśmy od Pani Joanny. 

TUTAJ zobacz setki innych zabaw na Wielkanoc

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent