Choinka z naleśników i owoców

Choinka z naleśników i owoców jak zrobić dla dziecka

Gdy wokół nas zaczyna panować świąteczny nastrój, bardzo szybko udziela on się dzieciom. Można to sprytnie wykorzystać przemycając małym niejadkom trochę owoców bogatych w witaminę C. A te owoce tworzą choinkę… na naleśniku!

Jajko, mąka, mleko lub woda i szczypta soli. Przepis na naleśniki zna każdy rodzic. Gdy dziecko nie ma apetytu, często to właśnie naleśniki ratują sytuację.

Usmażone naleśniki składamy na pół, a potem jeszcze na pół tak, aby z każdego powstał trójkątny kształt. Układamy na talerzu jeden pod drugim (powinny zachodzić na siebie). W ten sposób tworzymy szkielet naszej smakowitej choinki. 

Plasterki kiwi kroimy na pół i układamy na naleśnikach w kształt choinkowego igliwia. Oczy i uśmiech można zrobić z kawałków jabłka i oliwek. Przydadzą się jeszcze choinkowe bombki z owoców granatu i czekoladowa polewa tworząca ozdobny łańcuch. Pień także może powstać z czekoladki. Macie pełną owocowo-czekoladową dowolność. Można tutaj wykazać się nie lada kreatywnością – byle choinka wyglądała smakowicie!

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie