Andrzejkowa wróżba – kubeczki
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Andrzejkowa wróżba – kubeczki

Kubeczki wróżba dla dziecina andrzejki

Wersja nr 1:
Kubeczki: 5 kubeczków, pod każdym z nich schowany inny przedmiot

– pierścionek – wyjazd do krainy złota Eldorado
– kluczyk – nowy, piękny domek
– pieniążek – bogactwo
– cukier – słodkie i wesołe życie
– autko – podróż w nieznane

Propozycję zabawy oraz zdjęcie dzieci przesłała Pani Anna. Na zdjęciu są trzy dziewczynki: Maja,Julia i Patrycja z Wrocławia.

Wersja nr 2:
Andrzejki-kubeczkiWróżba z kubeczkami – Należy przygotować cztery kubeczki.

Tak, żeby uczestnicy zabawy nie widzieli, na stoliku pod jednym z nich kładziemy obrazek – symbol zakonnego życia, pod drugim monetę – na znak przyszłego majątku, pod trzecim obrączkę – symbol szybkiego zamążpójścia. Pod czwartym nie kładziemy nic – to przepowiednia staropanieństwa (starokawalerstwa). Następnie losujemy kubeczki i z bijącym sercem odkrywamy, co się pod nimi kryje…

Losowanie kolorów – Uczestnicy zabawy siedzą w kręgu i losują karteczki w sześciu kolorach. Osoba, którzy wylosowała dany kolor wstaje, a „wróżka” czyta przestrogi na przyszłość, odpowiadające kolorom wylosowanych kartek. I tak:

czerwony – Oj, te zgubne słodkości! Jeśli nie ograniczysz batoników i cukierków to w przyszłości będziesz musiał być częstym gościem u dentysty.
zielony – Bądź ostrożny w drodze do szkoły.
żółty – Bardziej dbaj o swoje zdrowie, cieplej się ubieraj.
niebieski – Pilnuj swoich rzeczy, bo w powietrzu czai się zguba.
biały – Pijesz za mało mleka!
czarny – Unikaj nieporozumień, a wszystko będzie wokół radosne i kolorowe.

Inne wróżby andrzejkowe:

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Lanie wosku – To najpopularniejsza chyba z andrzejkowych wróżb. Do naczynia z zimną wodą leje się przez oczko w kluczu roztopiony wosk. Wosk zastyga tworząc niezwykłe kształty. Po wyjęciu go z wody odgadujemy, co przedstawia jego cień na ścianie i co może powiedzieć o przyszłości tego, kto podczas wróżby lał wosk .
Obierki z jabłek – Obieramy jabłko tworząc jak najdłuższa obierzynkę. Zamykamy oczy i trzymając długi pasek skórki w prawej ręce rzucamy go przez lewe ramie. Patrzymy, w jaka literę ułożyła się skórka z jabłka na ziemi, bowiem tak zaczynać się będzie imię przyszłego małżonka (małżonki)

Propozycję zabaw przesłała Pani Justyna Gul z Sosnowca.

Bawcie się dobrze! Udanego wróżenia na Andrzejki!

402 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent