Andrzejkowa wróżba – kubeczki

Kubeczki wróżba dla dziecina andrzejki

Propozycje zabaw andrzejkowych przysłane na konkurs Miasta Dzieci. Andrzejki i Katarzynki. Jest tyle prostych i zarazem wspaniałych zabaw i wróżb andrzejkowych! Zapraszamy, bawcie się razem z nami!

Wersja nr 1:
Kubeczki: 5 kubeczków, pod każdym z nich schowany inny przedmiot

– pierścionek – wyjazd do krainy złota Eldorado
– kluczyk – nowy, piękny domek
– pieniążek – bogactwo
– cukier – słodkie i wesołe życie
– autko – podróż w nieznane

Propozycję zabawy oraz zdjęcie dzieci przesłała Pani Anna. Na zdjęciu są trzy dziewczynki: Maja,Julia i Patrycja z Wrocławia.

Wersja nr 2:
Andrzejki-kubeczkiWróżba z kubeczkami – Należy przygotować cztery kubeczki.

Tak, żeby uczestnicy zabawy nie widzieli, na stoliku pod jednym z nich kładziemy obrazek – symbol zakonnego życia, pod drugim monetę – na znak przyszłego majątku, pod trzecim obrączkę – symbol szybkiego zamążpójścia. Pod czwartym nie kładziemy nic – to przepowiednia staropanieństwa (starokawalerstwa). Następnie losujemy kubeczki i z bijącym sercem odkrywamy, co się pod nimi kryje…

Losowanie kolorów – Uczestnicy zabawy siedzą w kręgu i losują karteczki w sześciu kolorach. Osoba, którzy wylosowała dany kolor wstaje, a „wróżka” czyta przestrogi na przyszłość, odpowiadające kolorom wylosowanych kartek. I tak:

czerwony – Oj, te zgubne słodkości! Jeśli nie ograniczysz batoników i cukierków to w przyszłości będziesz musiał być częstym gościem u dentysty.
zielony – Bądź ostrożny w drodze do szkoły.
żółty – Bardziej dbaj o swoje zdrowie, cieplej się ubieraj.
niebieski – Pilnuj swoich rzeczy, bo w powietrzu czai się zguba.
biały – Pijesz za mało mleka!
czarny – Unikaj nieporozumień, a wszystko będzie wokół radosne i kolorowe.

Inne wróżby andrzejkowe:

Lanie wosku – To najpopularniejsza chyba z andrzejkowych wróżb. Do naczynia z zimną wodą leje się przez oczko w kluczu roztopiony wosk. Wosk zastyga tworząc niezwykłe kształty. Po wyjęciu go z wody odgadujemy, co przedstawia jego cień na ścianie i co może powiedzieć o przyszłości tego, kto podczas wróżby lał wosk .
Obierki z jabłek – Obieramy jabłko tworząc jak najdłuższa obierzynkę. Zamykamy oczy i trzymając długi pasek skórki w prawej ręce rzucamy go przez lewe ramie. Patrzymy, w jaka literę ułożyła się skórka z jabłka na ziemi, bowiem tak zaczynać się będzie imię przyszłego małżonka (małżonki)

Propozycję zabaw przesłała Pani Justyna Gul z Sosnowca.

Bawcie się dobrze! Udanego wróżenia na Andrzejki!

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie