Żywa Biblioteka – spotkanie dla dorosłych

Łódź, ul. Wojska Polskiego 83 mapa

niedziela 13.11.2016

centrum dialogu edelmana żywa biblioteka

Pomysł jest prosty – aranżujemy Bibliotekę, w której Książkami stają się osoby reprezentujące różne grupy wykluczane i obarczane stereotypami. Każdy może stać się Czytelnikiem – wystarczy przyjść, zarejestrować się i dostać kartę biblioteczną. Następnie można „wypożyczyć” wybraną Książkę i porozmawiać z nią przez 30 minut.

13 listopada 2016, godz. 11:00-19:00

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana oraz Fabryka Równości zapraszają 13 listopada 2016 od 11 do 19 do siedziby Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, na kolejną, już czwartą edycję ŻYWEJ BIBLIOTEKI.

Po raz czwarty w Łodzi odbędzie się projekt znany na całym świecie, który zapoczątkowany został w Danii w 2000 roku podczas festiwalu muzycznego Roskilde.

Wszystkie pytania są dozwolone, oczywiście z poszanowaniem zasad kultury osobistej i szacunku do drugiej osoby.

W tym roku na Półce znajdą się m.in. następujące Książki: Muzułmanin, Mama adopcyjna, Lesbijka, Bezdomny, Żyd, Gej, Mama dziecka z in vitro, Transgender, Trzeźwy alkoholik, Wegańska rodzina.

Podczas wydarzenia zapewniamy opiekę nad dziećmi. Budynek Centrum Dialogu jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi logo

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

"Centrum Dialogu" jest otwartą, świecką instytucją kultury, działającą ponad podziałami politycznymi. Jej podstawowym celem jest prowadzenie działalności edukacyjno - badawczo - kulturalnej, dotyczącej przede wszystkim: - popularyzowania dorobku różnych kultur. - promowania wielokulturowego i wieloetnicznego dziedzictwaŁodzi, ze …

Więcej

Adres:

91-755 Łódź, ul. Wojska Polskiego 83

Kontakt:

+48 42 636 38 21
biuro@centrumdialogu.com
http://www.centrumdialogu.com
facebook