Żuławski tulipan

📅 sobota 03.05.2014 do niedziela 04.05.2014
Żuławski tulipan

Żuławski Tulipan to jedyna tego typu impreza w Polsce, a prawdopodobnie także w Europie – na tak dużą skalę. Główną atrakcją są zawsze ogromne kobierce z kolorowych tulipanów, które można podziwiać z wysokości kilku metrów – z kosza strażackiego podnośnika. Co roku do stworzenia kompozycji używa się ok. miliona główek kwiatów! Na polu w Mokrym Dworze powstały do tej pory kolorowe dywany np. z wzorami orientalnymi, portretem Chopina, przedstawiające układ słoneczny i znaki zodiaku czy, jak w ub. roku – bohaterów animacji filmowych.

W sobotę, 3 maja, zapraszamy od godz. 12:00, a w niedzielę, 4 maja o godz. 14:00.
W programie imprezy m.in.: pokazy florystyczne i spadochronowe, konkurs na najpiękniejszy dywan kwiatowy, koncerty, występy artystyczne mieszkańców gminy Pruszcz Gdański i prezentacja dorobku lokalnych twórców, zabawa taneczna oraz pokaz fajerwerków (w sobotę, godz. 22:00).
Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy: Wójt Gminy Pruszcz Gdański, Sołectwo Mokry Dwór, Gospodarstwo Rolne Zbroińscy.
Więcej informacji: www.oksir.pruszczgda.pl