Fisher Price
rysuj

Żniwa – spektakl

Stary Browar
🗺 mapa
📅 sobota 03.06.2023 do niedziela 04.06.2023
🎫 40zł
Żniwa - spektakl
Jaki odgłos wydaje wierzbowa gałązka? Czy można ją zgiąć czy przełamać? Jaka jest w dotyku? Czym różnią się duże patyki od małych? A brązowe od zielonych? Jak rozróżnić stare pędy od młodych? I w jaki sposób możemy je zamienić w lalki, brzuch wieloryba lub las? A może można z nich stworzyć potwora albo statek?

Wierzbowe gałązki. Choreografka Isabelle Schad wraz z towarzyszącymi jej tancerzami i tancerkami sięga po jeden z najprostszych rekwizytów. Artyści i artystki bawią się patyków układem i rozpoznają ich właściwości. W ten sposób na oczach widzów i widzek badają materiał – sprawdzają jak można je zbierać, łączyć i zginać. Powstają w ten sposób zaskakujące, nieustannie zmieniające się obrazy i przedmioty, które zachwycają swoją pomysłowością.

film

Oszczędność środków pozwala stworzyć – jakże cenne! – chwile skupienia, wyciszenia i uważności. A także – przestrzeń refleksji na temat relacji człowieka z naturą. Jak wykorzystujemy ją na co dzień? Jaki mamy do niej stosunek? Co możemy zrobić, żeby z nią współpracować i podchodzić do niej z szacunkiem? Wsłuchując się w odgłosy łamania i trzasków oraz towarzyszącą spektaklowi, graną na żywo muzykę, odbiorcy i odbiorczynie w każdym wieku mogą doświadczyć, jak magiczna i inspirująca zarazem potrafi być codzienność. Okazuje się, że w zwykłych przedmiotach kryją się cuda, które mają szansę nam się objawić, gdy się uważnie im przyjrzymy.

wiek: od 3 lat
czas trwania: 40 minut

Twórcy i twórczynie:
Reżyseria / Choreografia / Scenografia: Isabelle Schad
Taniec / współchoreografia: Jan Lorys, Aya Toraiwa, Manuel Lindner
Muzyka / Dźwięk na żywo: Damir Simunovic
Oświetlenie / Pomoc artystyczna: Emma Juliard, Arnaud Lesage
Doradztwo dramaturgiczne w zakresie młodej widzowni: Dagmar Domrös
Pozyskanie wierzby: Volker Hüdepohl
Organizacja: Heiko Schramm

Wyprodukowane przez Offensive Tanz für junges Publikum Berlin, przy wsparciu TANZPAKT Stadt-Land-Bund oraz Departamentu Senatu ds. Kultury i Europy w Berlinie. We współpracy z Wiesen 55 e.V.

Wydarzenie odbędzie się w studiu Słodownia +3 w CH Stary Browar.
BILETY – cennik:
40 zł – dla jednej osoby
25 zł/szt. – grupowy (powyżej 15 os.)
1 zł – dla opiekuna, opiekunki grupy (jeden na 15 os.) oraz dla osoby asystentującej osobę z niepełnosprawnością
Każda osoba musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun, opiekunka).

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej, Kartę Seniora oraz legitymacje Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi, Dawców Przeszczepu oraz Zasłużonych Dawców Przeszczepu – udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.
Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.
Możliwość zakupienie biletów przed wydarzeniem w kasie CK ZAMEK tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność kartą lub gotówką.
Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747, email: rezerwacje@csdpoznan.pl

Szanowne Widzki, Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

830 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent