Zimowa Wioska Bullerbyn – kameralne ferie blisko Warszawy

Świętochów, ul. Warszawska 14, 05-555 Tarczyn mapa

wtorek 18.12.2018 do czwartek 10.01.2019

1470

Zimowa Wioska Bullerbyn - kameralne ferie blisko Warszawy

Zimowisko dla dzieci w wieku 7-9 lat (I – III klasa)

TERMINY I ZAKWATEROWANIE

I Turnus:  27.01 – 2.02.2019
II Turnus: 3.02 – 9.02.2019

18 dzieci zamieszka w  warunkach zbliżonych do domowych – obok łóżeczka można postawić lampkę przywiezioną z domu, fotografię rodziców, rodzeństwa i pupili. W każdym pokoju z dziećmi będzie spał wychowawca. Dzieci przyjeżdżają z własnym śpiworem lub pościelą. Do dyspozycji będą dwie łazienki zlokalizowane blisko pokoi dzieci.

CENA I DOFINANSOWANIE

Cena 1460 zł obejmuje:

 • zakwaterowanie w domu,
 • 5 domowych posiłków od firmy cateringowej (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja),
 • opiekę doświadczonych wychowawców Bullerbyn,
 • ubezpieczenie NNW,
 • udział w programie “Zimowa Wioska Bullerbyn ”

Dofinansowanie dla rodzin w trudnej sytuacji. Istnieje możliwość skorzystania z Funduszu dofinansowań wypoczynku dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Po więcej informacji kliknij <<FUNDUSZ DOFINANSOWAŃ>>

Istnieje możliwość zawarcia dobrowolnego ubezpieczenia u dowolnego ubezpieczyciela od kosztów rezygnacji z udziału w Wiosce Bullerbyn.

ADRES I DOJAZD

Wioska Bullerbyn znajduje się 40 km od Warszawy

Adres: Świętochów, ul. Warszawska 14, 05 – 555 Tarczyn

Dojazd do Wioski – transportem własnym. Rodzice przywożą dzieci  w niedzielę rano. 

UCZESTNICY ZIMOWISKA

Do Świętochowa zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat (I-III klasa). Planujemy kameralną grupę (18 dzieci), którą będzie się opiekować trzech bullerbynowych wychowawców.

JAK SPĘDZAMY CZAS?

Rodzice przywiozą dzieci  do Świętochowa w niedzielę rano. Po rejestracji i rozpakowaniu wspólnie spędzimy trochę czasu, bawiąc się i poznając nawzajem.

A kiedy już rodzice pojadą, to zacznie się nasza wspólna przygoda! Będziemy korzystać z uroków zimy,  z mrozu i śniegu. Zobaczymy jak wygląda zima na wsi i w lesie, będziemy odwiedzać i karmić nasze bullerbynowe kozy, owce i świnkę. Wybierzemy się do stajni by zobaczyć jak zimą radzą sobie konie!

Odwiedzi nas też wujek Tomek, który zabierze nas w świat fotograficznych zabaw światłem. A kiedy już zapadnie zmrok to może coś wspólnie upieczemy? Będziemy  też czytać książki, grać w gry i po prostu bawić się tak jak lubimy najbardziej.

Zimowa Wioska Bullerbyn to wspólne chwile i czas dla dzieci na swobodną zabawę.  To również wieczorne kręgi, dzięki którym dzieci zdobywają umiejętności psychospołeczne potrzebne do skutecznego i  bezprzemocowego porozumiewania się z rówieśnikami i dorosłymi.

FILOZOFIA BULLERBYN

W Wiosce Bullerbyn, czy to latem czy zimą, pozostawiamy dzieciom przestrzeń na spontaniczną, naturalną zabawę. Każdy w Bullerbyn może czuć się na swoim miejscu i być aktywny na tyle na ile tego potrzebuje. Granicą jest tu jedynie wzajemny szacunek i zrozumienie. Dzieci więc będą mogły realizować swoje własne pomysły lub wziąć udział w zajęciach proponowanych przez  wychowawców. Inspiracją do zabaw i wszelkich aktywności będą potrzeby dzieci, a nasi wychowawcy będą podążać za dziećmi i tworzyć bezpieczną przestrzeń i przyjazną atmosferę do dziecięcej zabawy. Nie będziemy stronić od nudy -często to nuda właśnie jest źródłem głębokich i ważnych przemyśleń czy uruchomienia własnych pokładów motywacji.

WYCHOWAWCY

Zimowa Wioska Bullerbyn to czas spędzony w otoczeniu mądrych dorosłych, uważnych na dziecięce uczucia i widzenie świata. Nasi wychowawcy pracują rozumiejąc, szanując i uwzględniając potrzeby dzieci i rodziców bo największą wartością w Fundacji Bullerbyn są relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Ukończyli Akademię Wychowawców Bullerbyn – roczny program współczesnej pedagogiki. Stale się rozwijają i korzystają z superwizji. Wspierają dzieci w rozwoju poprzez tworzenie przestrzeni do swobodnej zabawy i towarzyszenie im w wyzwaniach, bez ocen, bez nagród i kar. Sprawdzili się już przy innych projektach Fundacji, np.:  letnia Wioska Bullerbyn.

WYŻYWIENIE

Posiłki przygotowuje firma cateringowa. Jemy 5 posiłków dziennie:

 • śniadanie
 • II śniadanie
 • zestaw obiadowy (zupa, danie główne, dodatek skrobiowy, dodatek jarzynowy, kompot)
 • podwieczorek
 • kolacja

Możliwe są specjalne diety po wcześniejszym zgłoszeniu, np:

 • dieta bezglutenowa,
 • dieta bezmleczna,
 • dieta bezjajeczna
 • dieta diabetyczna
 • dieta niskotłuszczowa
 • dieta wegetariańska
 • dieta wegańska

ZASADY REZERWACJI MIEJSCA I FORMULARZ REJESTRACYJNY 

Zapraszamy na stronę: https://bullerbyn.org.pl/zwb19/

KONTAKT

W razie pytań zachęcam do kontaktu:
Joanna Górecka: 512 759 502 (pon – pt, 9-17:00)
mail: zimowisko@bullerbyn.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Zimowa Wioska Bullerbyn – kameralne ferie blisko Warszawy

Fundacja Bullerbyn na Rzecz Wspólnoty Dzieci i Dorosłych

"Los naszych własnych dzieci, każdego dziecka bez wyjątku, jest ściśle i nierozerwalnie spleciony z losem wszystkich dzieci. Pomyślność naszym dzieciom możemy zapewnić jedynie wówczas, gdy zapewnimy pomyślność cudzym dzieciom. Ale troska o cudze dzieci nie …

Więcej

Adres:

05-506 Wilcza Góra, ul. Nieziemska 1Kontakt:

fundacja@bullerbyn.pl
http://bullerbyn.pl

 
ZOBACZ TAKŻE:wyjazdyzima