Zimowa Wioska Bullerbyn – kameralne ferie blisko Warszawy

Świętochów, ul. Warszawska 14 mapa

piątek 16.11.2018 do niedziela 02.12.2018

1460

Zimowa Wioska Bullerbyn - kameralne ferie blisko Warszawy

Już kolejny raz zapraszamy dzieci na ferie do Świętochowa!

CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO?

Rodzice przywiozą dzieci  do Świętochowa w niedzielę rano. Po rejestracji i rozpakowaniu wspólnie spędzimy trochę czasu, bawiąc się i poznając nawzajem.

A kiedy już rodzice pojadą, to zacznie się nasza wspólna przygoda! Będziemy korzystać z uroków zimy,  z mrozu i śniegu.   Zobaczymy jak wygląda zima na wsi i w lesie, będziemy odwiedzać i karmić nasze bullerbynowe kozy, owce i świnkę.  Wybierzemy się do stajni by zobaczyć jak zimą radzą sobie konie!

Odwiedzi nas też wujek Tomek, który zabierze nas w świat fotograficznych zabaw światłem. A kiedy już zapadnie zmrok to może coś wspólnie upieczemy? Będziemy  też czytać książki, grać w gry i po prostu bawić się tak jak lubimy najbardziej.

TERMINY

I Turnus:  27.01 – 2.02.2019
II Turnus: 3.02 – 9.02.2019

ADRES I DOJAZD

Dojazd do Wioski – transportem własnym w niedzielę na godzinę 11.00..

Adres:  Świętochów, ul. Warszawska 14, 05 – 555 Tarczyn

UCZESTNICY

Do Świętochowa zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat (I-III klasa).

Planujemy kameralną grupę (18 dzieci), którą będzie się opiekować trzech bullerbynowych wychowawców.

JAK SPĘDZAMY CZAS?

Zimowa Wioska Bullerbyn to czas dla dzieci, na zabawy, te na dworze i te w domu. To wspólne chwile, podczas których będziemy  grać, rozmawiać i wymyślać nowe zabawy. To również wieczorne kręgi, dzięki którym dzieci zdobywają umiejętności psychospołeczne potrzebne do skutecznego i  bezprzemocowego porozumiewania się z rówieśnikami i dorosłymi.

Rytm dnia wyznaczają nam podstawowe potrzeby:– poranne zebrania,  wieczorne kręgi i sjesta, przeznaczona na rozmowy telefoniczne z rodzicami, budujące poczucie bezpieczeństwa,– stałe pory posiłków,– higiena i odpoczynek,– swobodna aktywność i twórczość,

W Wiosce Bullerbyn, czy to latem czy zimą, pozostawiamy dzieciom przestrzeń na spontaniczną, naturalną zabawę. Każdy w Bullerbyn może czuć się na swoim miejscu i być aktywny na tyle na ile tego potrzebuje. Granicą jest tu jedynie wzajemny szacunek i zrozumienie. Dzieci więc będą mogły realizować swoje własne pomysły lub wziąć udział w zajęciach proponowanych przez  wychowawców. Inspiracją do zabaw i wszelkich aktywności będą potrzeby dzieci, a nasi wychowawcy będą podążać za dziećmi i tworzyć bezpieczną przestrzeń i przyjazną atmosferę do dziecięcej zabawy.Nie będziemy stronić od nudy. Często to nuda właśnie jest źródłem głębokich i ważnych przemyśleń czy uruchomienia własnych pokładów motywacji.

WYCHOWAWCY

Zimowa Wioska Bullerbyn to czas spędzony w otoczeniu mądrych dorosłych, uważnych na dziecięce uczucia i widzenie świata.

Nasi wychowawcy pracują rozumiejąc, szanując i uwzględniając potrzeby dzieci i rodziców bo największą wartością w Fundacji Bullerbyn są relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Ukończyli Akademię Wychowawców Bullerbyn – roczny program współczesnej pedagogiki. Stale się rozwijają i korzystają z superwizji. Wspierają dzieci w rozwoju poprzez tworzenie przestrzeni do swobodnej zabawy i towarzyszenie im w wyzwaniach, bez ocen, bez nagród i kar. Sprawdzili się już przy innych projektach Fundacji, np.:  letnia Wioska Bullerbyn.

CENA

Cena 1460 zł obejmuje: 

– zakwaterowanie w domu,

– 5 domowych posiłków od firmy cateringowej (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja),

– opiekę doświadczonych wychowawców Bullerbyn,

– ubezpieczenie NNW,

– udział w programie “Zimowa Wioska Bullerbyn”,

Więcej informacji: https://bullerbyn.org.pl/zwb19/

KONTAKT

W razie pytań  zachęcam do kontaktu.

Joanna Górecka – tel.: 512-759-502 (pon.-pt. 09:00-17:00)

mail: zimowisko@bullerbyn.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Zimowa Wioska Bullerbyn – kameralne ferie blisko Warszawy

Fundacja Bullerbyn na Rzecz Wspólnoty Dzieci i Dorosłych

"Los naszych własnych dzieci, każdego dziecka bez wyjątku, jest ściśle i nierozerwalnie spleciony z losem wszystkich dzieci. Pomyślność naszym dzieciom możemy zapewnić jedynie wówczas, gdy zapewnimy pomyślność cudzym dzieciom. Ale troska o cudze dzieci nie …

Więcej

Adres:

05-506 Wilcza Góra, ul. Nieziemska 1Kontakt:

fundacja@bullerbyn.pl
http://bullerbyn.pl