Zima 2016

📅 piątek 05.02.2016 do sobota 06.02.2016

5 lutego, piątek, godz. 11:00 – 13:00

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok

Prowadzenie: Magdalena Kreis oraz Natalia Romaszkan (3D czyli Dizajn dla Dzieci)

Czy zwykła rzecz może stać się dziełem sztuki? Kiedy? Jak? Dzięki komu? Skąd biorą się zwyczajne obiekty, których używamy każdego dnia? Kto je wymyślił? Kiedy? Po co?

Na te pytanie odpowiemy sobie podczas piątkowego spotkania warsztatowego. Odwołując się do pracy Karoliny Berguły pod tytułem „Cukiernica" zbadamy różnice pomiędzy sztuką i dizajnem. Zastanowimy się czym różną się te często mylone, nie zawsze zrozumiałe dziedziny, na ile są obecne i istotne w naszym życiu.

Przyjrzymy się też innym codziennym przedmiotom, zastanowimy się co by było gdyby były dziełem artysty, a co – gdyby były wytworem projektanta. Stworzymy mapy myśli, definicje i opisy do poszczególnych obiektów, sprawdzając znaczenia słów i giętkość języka (i umysłu!).

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: j.bietkal@galeria-arsenal.pl. W tytule maila prosimy o wpisane – warsztaty SZTUKA vs. DIZAJN. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

ŚWIAT NA OPAK – warsztaty rodzinne

Galeria Arsenał zaprasza dzieci w wieku 1-12 lat wraz z rodzicami, na jednodniowe warsztaty – ŚWIAT NA OPAK. Warsztaty poprowadzą Magdalena Kreis oraz Natalia Romaszkan – autorki projektu 3D czyli Dizajn dla Dzieci.

6 lutego, sobota, godz. 11:00 – 13:00

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok

Prowadzenie: Magdalena Kreis oraz Natalia Romaszkan (3D czyli Dizajn dla Dzieci

Zazwyczaj jest tak, że artysta najpierw tworzy dzieło, a potem je nazywa. Dobiera tytuł do powstałego już dzieła, który staje się właściwie jego częścią. Może pomóc – choć czasem też utrudnić – odbiorcy zrozumienie „co autor miał na myśli".
Odnosząc się do wystawy Zofii Gramz „Po co to komu" w Galerii Arsenał, zastanowimy się jakie znaczenie ma tytuł dzieła, a także wystawy. Zainspirowani tytułami wystaw artystki, czasem zabawnymi, a czasem zwyczajmymi, innym razem bardzo poważnymi, stworzymy serię rodzinnych rysunków tuszem.

I wszystko będzie u nas na opak, bo zaczniemy od gotowych tytułów, a zamiast klasycznych narzędzi rysunkowych użyjemy m.in. widelca, sznurka czy silikonowanego kuchennego pędzla.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: j.bietkal@galeria-arsenal.pl. W tytule maila prosimy o wpisane – warsztaty ŚWIAT NA OPAK. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń

Wstęp wolny. Zapraszamy!

MAGDALENA KREIS I NATALIA ROMASZKAN

Absolwentki kierunków humanistycznych oraz artystycznych. Współpracują od 2010 roku realizując działania twórcze i edukacyjne. Ich autorski projekt „3D czyli Dizajn Dla Dzieci" w ramach programu Galerii Dizajn – BWA Wrocław cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony dzieci i ich najbliższych. Na swoim koncie mają także projekty takie jak „Teraz dizajn!" (2011), „Dizajn dla wszystkich!" (2012) „Przepis na mały dizajn" (2013). Są także autorkami książki „Zeszyty do dizajnu". Z działaniami warsztatowymi podróżują po całej Polsce na zaproszenie instytucji kultury i organizatorów festiwali. Za projekt „3D czyli Dizajn Dla Dzieci" nominowane do nagrody wrocławskiej Gazety Wyborczej – WARTO (2014).

Warsztaty realizowane w ramach projektu "Plac Zabaw Arsenał 2015"