Fisher Price
rysuj
Zielona Sowa
Zielona Sowa
Zbudujemy razem łódź, muzealni konserwatorzy i archeologowie przybliżą sekrety swojej pracy, urządzimy wyścigi robotów i poznamy tajemniczą cebulkę z Miedziowca! A skoro obchodzimy urodziny – będą też balony, prezenty dla naszych gości i morski tort, na który zapraszamy o godzinie 14.00!

– Centrum Konserwacji Wraków Statków wraz z Magazynem Studyjnym otworzyliśmy 2 lipca 2016 roku – mówi dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, dr inż. Jerzy Litwin – Bardzo się cieszymy, że mogliśmy dać Tczewowi miejsce tak nowoczesne, niewątpliwie novum na polskiej i europejskiej mapie muzealnictwa, obiekt, który w pełny i komplementarny sposób łączy się z naszym oddziałem, Muzeum Wisły w Tczewie. Cieszymy się również, że mieszkańcy Tczewa nas odwiedzają, uczestniczą w organizowanych przez nas wydarzeniach, korzystają z muzealnej oferty edukacyjnej. Urodziny CKWS, połączone z piknikiem naukowym, czyli z prezentacją naszej specjalności: konserwacji zabytków i archeologii podwodnej, są swojego rodzaju podziękowaniem, że zostaliśmy przez tczewian zaakceptowani i dobrze nam na tczewskiej ziemi – dodaje dyrektor Jerzy Litwin.

film


Gwoździem programu urodzinowego pikniku naukowego będzie wspólne budowanie łodzi – Budowa łodzi, w tradycyjnej technologii skin on frame, to przede wszystkim świetna zabawa dla całej rodziny, ale też możliwość poznania, w jaki sposób były kiedyś konstruowane canoe czy kajaki – mówi Robert Domżał, kierownik Działu Historii Budownictwa Okrętowego – Będziemy razem wiązać węzły, szyć, a nawet prasować. W tczewskim Centrum Konserwacji Wraków Statków mamy imponującą kolekcję pojazdów wodnych, ale to będzie pierwsza łódź, jaka powstanie na terenie oddziału. Liczymy na mieszkańców Tczewa, bo sami jej nie zbudujemy!

Jedną z atrakcji pikniku naukowego będzie też możliwość obserwowania przy pracy muzealnych konserwatorów zabytków i archeologów podwodnych. – Zaprezentujemy naszym gościom jak skanuje się zabytki przy użyciu tzw. ramienia Faro i razem z naszymi archeologami zademonstrujemy jak technologia wspomaga nas przy wykonywaniu dokumentacji. – mówi Irena Rodzik, kierownik Działu Konserwacji Muzealiów w NMM – Za pomocą aparatury rentgenowskiej pokażemy to, co dla oka niewidzialne, zbadamy skład pierwiastkowy zabytków, a każda osoba, która trzy razy szybko wymówi „spektrometr fluorescencji rentgenowskiej”, dostanie tego dnia nagrodę!

Dział Edukacji Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie podczas pikniku naukowego urządzi wyścigi robotów i przedstawi najmłodszym gościom tajemniczą cebulkę z Miedziowca!

628 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent