Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Zapisy na Cotygodniowe Warsztaty Wokalne dla dorosłych i młodzieży

Nutka Cafe, Warszawa, ul. Obozowa 82A
🗺 mapa
📅 piątek 01.03.2024
Zapisy na Cotygodniowe Warsztaty Wokalne dla dorosłych i młodzieży
Już od 01.03.2024 r. ruszają zapisy na  34 edycję Cotygodniowych Warsztatów Wokalnych.

Spotkanie pierwsze – pokazowe, jest bezpłatne i niezobowiązujące do udziału w szkoleniu.

Propozycja dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia.
Szczegóły na stronie: www.damiaczarnecki.com

W semestrze „Wiosna 2024” zajęcia odbywać się będą w  4 grupach we wtorki, środy, czwartki i piątki.

Pierwsze bezpłatne spotkanie pokazowe dla grupy poczatkującej
odbędzie się w piątek 22.03.2024 r. o godz. 19:30
– wystarczy wysłać zgłoszenie na adres spiewajmy@akcja.pl i przyjść!
Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko uczestnika oraz telefon kontaktowy.

To spotkania dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia.

—————————————————————————–

INFORMACJE PODSTAWOWE:

Na profesjonalnych zajęciach dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia uczestnicy pracują nad emisją głosu i dykcją oraz przede wszystkim uczą się śpiewu. Dzięki warsztatom każdy ma szansę odkryć swój potencjał wokalny, zyskać poczucie własnej wartości nabrać odwagi nie tylko scenicznej i wybić się z tłumu. To również okazja do spotkań dla osób o podobnych zainteresowaniach – kochających śpiewanie. W trakcie zajęć i poza nimi wspieramy się, doradzamy, kibicujemy sobie nawzajem, a po nich tęsknimy do kolejnego spotkania. Zawiązują się przyjaźnie na długie lata.

W piątki w godz. 19:30-21:30 spotykać się będzie grupa realizująca program dla początkujących. Na kolejnych 12 spotkaniach w piątki uczestnicy zapoznając się ze sztuką wokalną, będą mieli możliwość korzystania ze sprzętu estradowego i profesjonalnych podkładów muzycznych. W części teoretycznej spotkań poruszane będą zagadnienia bezpośrednio związane z wokalistyką (dobór repertuaru, poszukiwanie właściwej interpretacji, uwagi na temat wizerunku scenicznego, jak radzić sobie z tremą, higiena aparatu głosowego itp.). Mamy tylko 10 miejsc w grupie początkującej.

Wszyscy uczestnicy koncertu zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w sesji nagraniowej, w wyniku której otrzymają pamiątkową wirtualną płytę z nagraniami wszystkich uczestników zajęć. Warsztatowicze między spotkaniami mają również możliwość korzystania nieodpłatnie z 3 sal prób wyposażonych w nagłośnienie estradowe. Zajęcia w grupie podstawowej przeznaczone są przede wszystkim dla początkujących wokalistów, dolna granica wieku to 14 lat, górnej granicy nie ma, najstarszy do tej pory uczestnik miał 70 lat :-), czym potwierdził, że na naukę śpiewu nigdy nie jest za późno.

———————————————————————————

We środy, czwartki i piątki w godz. 20.00-22.00, przede wszystkim zapraszamy uczestników poprzednich edycji warsztatów, na zajęcia w grupach dla zaawansowanych.

W grupach tych mogą znaleźć się również wokaliści nie uczęszczający wcześniej na Cotygodniowe Warsztaty Wokalne traktujący warsztaty np. jako uzupełnienie lekcji indywidualnych, kształcący się również poza naszą placówką. Zakwalifikowanie się do tej grupy wymaga wcześniejszego przesłuchania kwalifikacyjnego. Ilość miejsc w grupach zaawansowanych ograniczona do 8 osób w grupie – decyduje kolejność zgłoszeń.

———————————————————————————

ZAPISY:

 • Zgłoszenia należy wysyłać na adres: spiewajmy@akcja.pl , a powinny zawierać: imię i nazwisko, telefon oraz wybór grupy wtorek, środa, czwartek lub piątek.

MIEJSCE SPOTKAŃ:

 • Piwnica Artystyczna Nutka Café , Warszawa, ul. Obozowa 82A

OPŁATY: Grupa wtorkowa – początkująca

 • Opłata za cały semestr „Wiosna 2024” (11 spotkań) w grupie początkującej wynosi 990 zł przy płatności jednorazowej lub 1200 zł w 3 ratach po 400 zł.

Opłata obejmuje:

 • 11 ponad 2 godzinnych spotkań grupowych (pierwsze bezpłatne);
 • 1 spotkanie indywidualne 30-minutowe;
 • 60 minutową profesjonalną sesję nagraniową, podczas której uda się zarejestrować jedną piosenkę. Uczestnicy otrzymają m.in. swoje nagrania na wspólnym wirtualnym CD;
 • nieodpłatne (ograniczone jedynie grafikiem i wcześniejszymi zapisami) korzystanie z sali prób wyposażonej w sprzęt estradowy;
 • podkłady muzyczne;
 • udział w koncercie finałowym warsztatów (dla chętnych);
 • profesjonalną sesję fotograficzną podczas koncertu finałowego.

Opłaty, ryczałtowo za cały kurs lub 1 rata, przyjmowane są na drugim spotkaniu. W przypadku rezygnacji w trakcie trwania kursu opłata nie będzie zwracana.

Spotkanie pierwsze – pokazowe, jest bezpłatne i niezobowiązujące do udziału w szkoleniu.

———————————————————————————-

OPŁATY: Grupy zaawansowane.

Opłata za semestr „Wiosna 2024″ wynosi 1200 zł (grupa środowa, czwartkowa i piątkowa).

Jeśli ktoś zechce dołączyć do którejś grupy w trakcie trwania semestru – o ile będą miejsca w grupach może to zrobić – koszt uczestnictwa wyniesie równowartość pozostałych do końca zajęć.

Ważne!!! W przypadku nieobecności na zajęciach opłata nie jest zwracana, natomiast uczestnik np. grupy wtorkowej może wyjątkowo uczestniczyć w zajęciach grupy środowej lub czwartkowej  i na odwrót jeśli z jakichś względów nie mógł w danym tygodniu być na swoich zajęciach.

Pierwszeństwo na liście mają uczestnicy poprzednich edycji cotygodniowych warsztatów wokalnych oraz osoby dokonujące zapłaty na konto. Osoby chcące na razie jednorazowo skorzystać z zajęć być może będą zmuszone poczekać, aż zwolni się miejsce w grupie.

Istnieje również możliwość nieregularnego udziału w zajęciach – o ile będą wolne miejsca. W takim przypadku koszt uczestnictwa płatny każdorazowo po zajęciach wynosi 110 zł od osoby. Z tej formy mogą skorzystać również osoby pragnące zorientować się, czy zajęcia spełniają ich oczekiwania. W takim przypadku konieczne jest również wcześniejsze zgłoszenie e-mailem. W cenie wejścia nie są uwzględnione koszty sesji nagraniowej. Osoba uczęszczająca niesystematycznie, chcąca skorzystać z sesji pokoncertowej będzie musiała za nagranie dodatkowo zapłacić. Osoby systematycznie uczęszczające otrzymają certyfikaty uczestnictwa.

————————————————————————————

Plan cotygodniowych spotkań w grupie początkującej – dla początkujących wokalistów

I. ROZGRZEWKA APARATU MOWY – czas ok. 20 minut1. Ćwiczenia rozciągające wszystkie mięśnie odpowiedzialne za poprawną pracę aparatu mowy.2. Seria ćwiczeń artykulacyjnych. 3. Seria ćwiczeń dykcyjnych.

II. ĆWICZENIA ODDECHOWE – czas ok. 10 minut1. Ćwiczenia fizyczne całego ciała.2. Seria ćwiczeń wyzwalająca poprawny oddech PRZEPONOWO-ŻEBROWY pozwalająca uzmysłowić istnienie i funkcjonowanie przepony i całego układu oddechowego.

III. ĆWICZENIA EMISJI GŁOSU – czas ok. 30 minut1. Połączenie ćwiczeń artykulacyjnych, oddechowych i wokalnych.2. Ćwiczenia mające na celu poszerzenie skali głosu.3. Wprawki wokalne mające na celu poprawienie brzmienia głosu w niewygodnych rejestrach.

IV. ZAGADNIENIA ZWIĄZANE Z KSZTAŁCENIEM WOKALU , NAUKA PIOSENEK, PUBLICZNE PREZENTACJE CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW- czas ok. 60 minut W tej części na każdym spotkaniu będą poruszane różne zagadnienia, najczęściej w formie wykładu – prezentacji. Co drugie spotkanie będzie przeznaczane na pracę indywidualną z uczestnikami.

Wstępna lista tematów do IV części zajęć:

 1. Uwagi na temat wizerunku scenicznego i zachowania przed publicznością.
 2. Dobór repertuaru.
 3. Praca z mikrofonem.
 4. Próba znalezienia odpowiedniej interpretacji piosenki.
 5. Wskazanie niedoskonałości warsztatowych i próba ich eliminacji.
 6. Elementy mające wpływ na udany występ na festiwalach.
 7. Nauka wspólnych piosenek (zbiorówek).
 8. Higiena głosu, sposoby radzenia sobie z niedyspozycją głosu.
 9. Stres, jak radzić sobie z przeszkadzającą tremą.
 10. Najczęściej popełniane błędy techniczne – wyszczególnienie.
 11. Najczęściej popełniane błędy dykcyjne i językowe.
 12. Poprawny oddech przeponowo-żebrowy (wykład z prezentacją).
 13. Prezentacja programów komputerowych niezbędnych dla wokalistów.

oraz wiele innych zagadnień wskazanych bezpośrednio przez uczestników zajęć.

Nutka Cafe, ul. Obozowa 82A, Warszawa, tel. +48606607826.

 

Wakacyjne intensywne warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży

Nutka_koncert_styczeń_2018_0717 m

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent