Zamkowe Lato dla Dzieci – Teatr na Duży Wymiar – „Tajemnice kina”

Sala Wielka / Poziom +1 CK Zamek
📅 wtorek 23.08.2016
7 zł dziecko, 10 zł dorosły, dzieci do lat 3 gratis
ZAMKOWE LATO DLA DZIECI 2016
„Tajemnica kina” jest kolejną historią z bestsellerowej serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” stworzonej przez Martina Widmarka i Helen Willis. Lasse i Maja wraz z widzami mają nową zagadkę do rozwiązania – ktoś kradnie psy mieszkańców miasteczka Valleby i żąda za nie ogromnych okupów. Wśród poszkodowanych jest też sławna aktorka Iva Ross, która przyjechała do kina Rio na pokaz najnowszego westernu „Gwiżdżący kowboj”.

Zagrała w nim wraz ze swoim psem Karlem Filipem. Właściciele psów są zrozpaczeni, a policja bezradna. Przestępca jest niezwykle sprytny. Jedyny ślad, jaki zostawia, to list z żądaniem okupu. Komisarz policji zmuszony jest prosić o pomoc Maję i Lassego.

Widzowie nie tylko mają szansę oglądać rejestrowaną kamerą akcję na makiecie Valleby projektu Dariusza Panasa, ale wreszcie zaglądają do jednego z budynków. Na potrzeby tego spektaklu została misternie przygotowana makieta wnętrza kina Rio. W kinie jest wyświetlany film autorstwa reżysera spektaklu Ireneusza Maciejewskiego i scenografa Dariusza Panasa, a na ścianach zawieszone są plakaty i zdjęcia, które regularnie są zmieniane – jak w prawdziwym kinie. Pojawiają się postaci znane z poprzedniej części serii, ale poznajemy również innych mieszkańców miasteczka Valleby. Twórcy spektaklu twierdzą, że niektórzy mieszkańcy podobni są do gwiazd kina…

kiedy: 23.08., g. 11.00
czas trwania: 60 min
gdzie: Sala Wielka / Poziom +1
Bilety: 7 zł dziecko, 10 zł dorosły, dzieci do lat 3 gratis;
Bilet dla posiadaczy Karty Rodziny Dużej (w ramach projektu Poznań PRO Rodzina) dla rodziny: 20 zł

TAJEMNICE KINA  Miejski Teatr Miniatura / Gdańsk
Spektakl w ramach ZAMKU KSIĄŻEK współorganizowany z działem Literatury CK ZAMEK

autor: Martin Widmark i Helena Willis