Jadzia Pętelka

Zakochaj się w wielokulturowej Warszawie!

📅 niedziela 25.08.2013
Zakochaj się w wielokulturowej Warszawie!

Po raz 7. redakcja portalu Kontynent Warszawa – Warszawa Wielu Kultur zaprasza na Wielokulturowe Warszawskie Street Party! Jak co roku w ostatnią niedzielę sierpnia spotykamy się na Krakowskim Przedmieściu aby wspólnie poznawać wielokulturową stolicę. Tym razem bawimy się pod hasłem Zakochaj się w wielokulturowej Warszawie!

Założeniem festiwalu jest prezentacja – poprzez sztukę, zwłaszcza muzykę i taniec – kultur mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności imigranckich obecnych w Warszawie oraz aktywnie uczestniczących w tworzeniu jej wielokulturowego bogactwa. Jedną z głównych wartości tego wydarzenia jest fakt, że w jego przygotowanie zaangażowanych jest wiele organizacji i instytucji promujących kultury społeczności mniejszościowych i imigranckich oraz osoby bezpośrednio się z nich wywodzące, chcące zaprezentować swoje tradycje szerokiej publiczności.

Street Party jak co roku rozpocznie wielokulturowa parada, która wyruszy o godz. 13.00 z Placu Bankowego. Poprowadzą ją m.in. prezentujące różnorodne style warszawskie szkoły tańca oraz formacje muzyczne i taneczne.

Finałem parady będzie Miasteczko Wielokulturowe zbudowane na terenie Krakowskiego Przedmieścia pomiędzy ulicą Miodową a Pałacem Prezydenckim. Tutaj od godz. 14.00 do 22.00 na uczestników czekają występy, pokazy i warsztaty w kilku punktach miasteczka. Tradycyjnie przygotowana zostanie także specjalna strefa zabaw dla dzieci. Wśród licznych stoisk organizacji pozarządowych, sklepów i restauracji będzie można posłuchać ciekawostek i popróbować potraw ze wszystkich zakątków świata.

Zapraszamy także na AUKCJĘ CHARYTATYWNĄ dzieł sztuki znakomitych artystów pochodzących z różnych kultur, mieszkających i tworzących w Warszawie. Wszystkie dzieła zostały przekazane przez artystów na aukcję na rzecz organizacji Wielokulturowego Warszawskiego Street Party:
www.facebook.com/media/set/?set=a.692289364130355.1073741828.144515135574450

Więcej informacji: www.kontynent.waw.pl/streetparty/2013

Wydarzenie na Facebooku:

www.facebook.com/pages/Warszawskie-Wielokulturowe-Street-Party/144515135574450

Zdjęcia i spoty z poprzednich edycji Street Party:

www.kontynent-warszawa.pl/streetparty/2012/pl-3-zdjecia.htm#tx