Królik i Misia

Zajęcia żeglarskie w EduParku!

📅 czwartek 18.02.2016 do sobota 20.02.2016
Zajęcia żeglarskie w EduParku!

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku przygotował aktywności dla najmłodszych w dniach od 18 do 20 lutego, w przestrzeni wystawy interaktywnej EduParku. Wystawa składa się z pięciu działów (Akustyka, Mechanika, Optyka, Człowiek, Środowisko), które odpowiadają różnym dziedzinom nauki. Edukacyjne stanowiska umożliwiają samodzielne badanie praw przyrody.

Wiedza, którą dzieci zdobywają podczas zwiedzania wystawy jest niezwykle przydatna na wodzie, stąd pomysł by połączyć siły i pokazać jak ważna dla żeglarzy jest znajomość zjawisk zachodzących w przyrodzie.

Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się alfabetu Morse′a, opanować trudną sztukę wiązania żeglarskich węzłów oraz przy wykorzystaniu sprzętu Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej przekonać się czym różni się skład wody z rzeki, od tej którą czerpiemy z kranów. Zajęcia poprowadzą doświadczeni sternicy Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

Prawdziwi żeglarze nie zapadają w sen zimowy, ale przygotowuje się do sezonu przez cały rok! Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Gdzie?

EduPark , ul. Trzy Lipy 3

(Gdański Park Naukowo-Technologiczny Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o.)

Kiedy?

18 i 19.02 godz. 9:00-16:00

20.02 godz. 10:00 – 15:00

www.edupark.gpnt.pl www.programedukacjimorskiej.pl facebook.com/ProgramEdukacjiMorskiej

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku jest realizowany od 2010 roku na zlecenie Prezydenta Miasta Gdańska przez Fundację Gdańską. Pomysłodawcą akcji jest Mateusz Kusznierewicz, Ambasador Miasta Gdańska ds. Morskich. W ramach Programu wszyscy uczniowie klas pierwszych gdańskich gimnazjów wypływają w kilkugodzinne rejsy po wodach Kanału Portowego i Zatoki Gdańskiej. Podczas rejsów uczą się podstaw żeglowania, pogłębiają wiedzę z dziedziny historii, geografii i biologii oraz poznają swoje miasto od strony wody. Celem Programu Edukacji Morskiej jest promocja sportu oraz przybliżenie i popularyzacja wśród młodych mieszkańców Gdańska tradycji morskiej i bogatego dziedzictwa ich miasta. Udział w rejsach jest dla uczestników bezpłatny. Sponsorami Programu są – Ferrero Polska, w ramach akcji Kinder+Sport oraz Grupa LOTOS S.A.