Weleda

ul. Kartuska 20

filianr18@mbpgdynia.pl

Powitanie Wiosny!

„Wysiewanie zielnika" z okazji Pierwszego Dnia Wiosny – stworzenie małego ogródka z nowalijkami. Specjalny zielony kącik, który dzieci będą mogły doglądać i obserwować rozwój roślinek.

Dla chętnych dzieci

22 marca, godz. 17.00

Światowy Dzień Teatru

Święto Teatru ustanowione w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (International Theatre Institute – ITI) w Helsinkach, na wniosek Arvi Kivimaa Prezydenta Fińskiego Instytutu ITI. Dzień obchodów ustalono na 27 marca,
w rocznicę otwarcia Teatru Narodów (Theatre of Nations) w Paryżu.

Z okazji tego święta dzieci z bibliotecznego „Teatrzyku pod Żabką" wystawią własny spektakl pt. „Zagubieni" przygotowany pod opieką aktorki Beaty Andraszewicz.

26 marca, godz. 17.00

Plastyka dla smyka

Dzieci większe i mniejsze wykonują ciekawe i rozwijające zdolności manualne prace w zróżnicowanych technikach plastycznych. Zajęcia prowadzą pracownicy DOPS. Zapraszamy wszystkie zainteresowane dzieci!

Dla dzieci w wieku 5-10 lat / pod opieką dorosłych

Poniedziałki, godz. 15.00

Spotkania Teatralne

Z aktorką Beatą Andraszewicz, która uczy dzieci jak zapamiętywać role
i jak zachowywać się na scenie, a przede wszystkim jaką radość może sprawiać zabawa w Teatr!

Dla dzieci w wieku 8-12 lat

Poniedziałki, godz. 17.00 – 19.00

Zostań Osadnikiem!

Nieustraszeni żeglarze przybywają do wybrzeży wyspy o nazwie Catan. Kobiety i mężczyźni z różnych plemion zaczynają zakładać pierwsze osady. Wykorzystując bogactwa naturalne wyspy budują drogi i małe osady, które rozrastają się do rangi miast. Zostań najbogatszym Osadnikiem i zapanuj nad wyspą Catan!

Rozgrywki gry planszowej Osadnicy z Catanu w każdy wtorek.

Wtorki, godz. 16.00

Czwartkowe Boje Ze Słowem

Zapraszamy na półgodzinne spotkanie z ciekawą literaturą dziecięcą

i młodzieżową. Potem staniemy w szranki ze słowem w rozgrywkach Scriba Junior, młodzieżowej wersji Scrabble 

Dla dzieci w wieku 8-12 lat

Czwartki, godz. 16.00

Monopoly Polska – czas start!

Gdynia, Białystok, Bydgoszcz, Elbląg, Bełchatów czy Świętochłowice? Które z tych miast okaże się dla Ciebie fortunne a na którym możesz stracić? Zapraszamy do świetnej zabawy Monopoly Polska, dzięki której możesz ćwiczyć myślenie strategiczne i taktyczne.

Piątki, godz. 16.00

Plastyczny Piątek

Zapraszamy na zajęcia plastyczno – techniczne. Podczas tych zajęć staramy się wykonywać prace, które posłużą nam w wolnych chwilach do zabaw w czytelni.

Dla dzieci w wieku 8-14 lat

Piątki, godz. 17.00

Byli sobie podróżnicy – spotkania z przedszkolakami

Podstawą do zajęć będzie kolekcja 12 krótkich filmów animowanych
o sławnych podróżnikach. Pokaz filmiku będzie połączony z wykonaniem pracy plastycznej oraz zabawą ruchową.

Spotkania odbędą się w terminach:

05, 12, 19, 26 marca, godz. 10.15 / spotkania zamknięte