Zajęcia dla dzieci w Skrzydlatej Żyrafie, Sosnowiec

📅 czwartek 19.09.2013
Zajęcia dla dzieci w Skrzydlatej Żyrafie, Sosnowiec

W tym roku szkolnym zapraszamy na:

• Zajęcia rozwojowe dla maluchów (21-30 miesięcy) – jest to czas, w którym najmłodsze dzieci, z pomocą mamy lub taty, mogą spotkać się z innymi dziećmi i wspólnie twórczo bawić. Celem zajęć jest rozwój zdolności manualnych i twórczych oraz wdrażanie dzieci do wspólnych działań w grupie. Spotkania te mogą być dla Twojego Dziecka okazją do nawiązywania pierwszych kontaktów z rówieśnikami, oswajania się ze zorganizowaną formą zajęć oraz przeżywania pierwszych sukcesów.
Maksymalna liczba dzieci w grupie: 5 os.

• Zajęcia rozwojowe dla dwulatków (30-36 miesięcy) – zajęcia skierowane na wzmocnienie samodzielności dziecka, rozwój motoryki małej i zdolności twórczych, a także uczenie współdziałania w grupie rówieśników i radzenia sobie z emocjami. Zapraszamy szczególnie dzieci, które niedługo rozpoczną swoją przygodę w przedszkolu.
Maksymalna liczba dzieci w grupie: 6 os.

• Warsztaty kreatywności (od 3 do 7 lat) – zajęcia skierowane na rozwój twórczego myślenia, pozytywnej samooceny, umiejętności współpracy oraz inteligencji emocjonalnej. W trakcie zajęć eksperymentujmy z różnorodnymi materiałami plastycznymi, tworzymy niezwykłe dzieła i kreujemy nowe pomysły.
Maksymalna liczba dzieci w grupie: 8 os.

• Trening koncentracji (od 5 do 7 lat) – celem zajęć jest rozwój umiejętności grafomotorycznych (szlaczki, pisanie), budzenie ciekawości świata, wspieranie umiejętności koncentracji i pamięci oraz konstruktywnego funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Zajęcia szczególnie polecamy dzieciom, które niedługo rozpoczną naukę w zerówce lub pierwszej klasie
Maksymalna liczba dzieci w grupie: 8 os.

Wszystkie zajęcia prowadzi Agnieszka Biela – psycholożka, trenerka umiejętności społecznych. Zajęcia prowadzone są wg autorskich scenariuszy zajęć, w oparciu o sprawdzone metody mające ugruntowanie w psychologii dziecka i pedagogice.

W ramach zajęć dzieci otrzymują specjalnie przygotowane zadania domowe, a rodzice na koniec semestru uzyskują opinię psychologiczną opisującą aktualny rozwój ich dziecka.

Liczba miejsc jest bardzo ograniczona – spiesz się z zapisem Twojego Dziecka!
Pierwsze zajęcia w semestrze mają charakter „próbny".

Zapraszamy również na Kreatywne Soboty – mini-warsztaty kreatywności odbywające się w każdą sobotę.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie www.skrzydlatazyrafa.pl

Zapraszamy serdecznie!