Królik i Misia

Zajęcia dla Dzieci w Poznaniu

📅 wtorek 02.02.2016 do niedziela 14.02.2016

– filozoficzne „Wędrówki filozoficzne” (zajęcia w poniedziałki)
– z eksperymentami chemiczno-fizycznymi „Abrakadabra to czary i magia” (zajęcia we wtorki)
– podróżnicze „Z wiatrem przez świat” (zajęcia w środy)
– twórcze „Twórczy generator” (zajęcia w czwartki)
– przyrodnicze „Planeta Ziemia” (zajęcia w piątki)

Każdy cykl tematyczny składa się z 10 warsztatów, które będą odbywać się raz w tygodniu (w okresie od lutego do końca kwietnia 2016 r).
Pierwsze zajęcia z poszczególnych cykli tematycznych rozpoczną się w drugim tygodniu lutego (tj. od 8 do 12 lutego).
HARMONOGRAM warsztatów dostępny jest na stronie Pracowni Wiatrak.
Warsztaty odbędą się przy minimum 5 uczestnikach.

WARSZTATY FILOZOFICZNE – „WĘDRÓWKI FILOZOFICZNE”
Warsztaty mają formę dialogu, dla którego inspirację stanowi bajka, baśń, anegdota filozoficzna, obraz, film lub temat zaproponowany przez prowadzącą w oparciu o zainteresowania dzieci. Filozoficznym pogawędkom często towarzyszy wykonywanie prac plastycznych.

Celem filozofowania z dziećmi jest stymulowanie ich naturalnej ciekawości poznawczej, inspiracja do dalszych dociekań i stawiania pytań natury filozoficznej oraz rozwijanie samodzielnego i twórczego myślenia. Warsztaty są świetną okazją do wymiany opinii i zetknięcia się z poglądami rówieśników. Dzięki temu dzieci mogą wyrobić sobie swoje zdanie i kształtować otwartą i pełną szacunku postawę wobec odmiennych przekonań. Filozofowanie z dziećmi rozwija także umiejętność jasnego i spójnego formułowania swoich myśli, w tym definiowania, argumentowania i uzasadniania. Co więcej, dzieci uczą się także uważnego i krytycznego słuchania. Ponadto mali filozofowie stają się bardziej świadomi siebie i swego miejsca w otaczającym je świecie.

Czas trwania warsztatów: 45-60 min.
Warsztaty odbywają się w poniedziałki
grupa: 5-7 lat, godz. 16:00-16:45
grupa. 8+ lat, godz. 17.00-18:00

WARSZTATY Z EKSPERYMENTAMI – „ABRAKADABRA TO CZARY I MAGIA”
Zapraszamy ciekawe i żądne wiedzy oraz nowych doświadczeń dzieci do wspólnego odkrywania oraz badania świata tajemnych mikstur, tańczących cząsteczek i niewidzialnych atomów.
Podczas warsztatów będziemy przeprowadzać wiele ciekawych eksperymentów, po których dzieci zaniemówią z wrażenia, oczarują się światem chemii i fizyki oraz będą myśleć, jak prawdziwi naukowcy.

Warsztaty odbywają się we wtorki o godz. 17.00

WARSZTATY PODRÓŻNICZE „Z WIATREM PRZEZ ŚWIAT”
„Z wiatrem przez świat” to cykl warsztatów, podczas których odkrywamy nieznane lądy, oswajamy inne kultury, przyglądamy się temu, jak żyją ludzie w różnych miejscach globu oraz poznajemy ich sposoby myślenia, wierzenia i zwyczaje, a także zachwycamy się pięknem przyrody danego regionu lub kraju.

Warsztaty odbywają się w środy o godz. 17.00

TWÓRCZY GENERATOR
To warsztaty pobudzające kreatywność, podczas których mali twórcy rysują, malują, wycinają, kleją, tkają i wyrabiają różnego rodzaju przedmioty. Każdy warsztat to spotkanie z innym materiałem i inną techniką. Będziemy między innymi: malować na tkaninie, tworzyć z masy solnej, wykonywać upcyklingowy dywan, wytwarzać papier, wyrabiać kosmetyki i tworzyć wiele innych rzeczy.

Czas trwania warsztatów: 60-90 min.
Warsztaty odbywają się w czwartki o godz. 17.00

WARSZTATY PRZYRODNICZE – „PLANETA ZIEMIA”
Zapraszamy dzieci na odkrywczą wyprawę, od dalekich planet do świata mikroorganizmów i najmniejszych cząstek materii. Wyruszymy z krańców Układu Słonecznego w kierunku Planety Ziemia. Podczas podróży poznamy najbliższe otoczenie Ziemi i jej niesamowity świat przyrody.

Warsztaty odbywają się w piątki o godz. 17.00

KOSZT:
Uczestnictwo w warsztatach jest płatne.
Warsztaty z eksperymentami, przyrodnicze, twórczy generator, podróżnicze:
Pojedyncze warsztaty: 25 zł./os. (w przypadku rodzeństwa 20 zł./os.).
Karnet na cały cykl (tj. 10 warsztatów ): 225 zł./os (w przypadku rodzeństwa 180 zł./os.)

Warsztaty filozoficzne:
Pojedyncze warsztaty: 15 zł./os. (w przypadku rodzeństwa 12 zł./os.).
Karnet na cały cykl (tj. 10 warsztatów): 135 zł./os (w przypadku rodzeństwa 110 zł./os.).

INFORMACJE I ZAPISY:
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty obowiązują zapisy, których można dokonać:
– telefonicznie: 796 023 800 / 792 609 360
– mailowo: kontakt@pracowniawiatrak.pl