zajęcia dla dzieci w Krakowie

📅 środa 15.09.2010 do czwartek 30.09.2010
zajęcia dla dzieci w Krakowie

Muzeum Narodowe w Krakowie – Gmach Główny, al. 3 Maja 1
Rezerwacja od poniedziałku do piątku do godziny 12.00.
tel: 12/ 295 56 51
e-mail: edukacja@muzeum.krakow.pl
Ważne są jedynie potwierdzone rezerwacje.

WARSZTATY DLA DZIECI 3-5 LAT
niedziela godz. 10.30

Jak powstaje dzieło sztuki?
Terminy 2010: 10.10, 21.11, 12.12
Terminy 2011: 23.01
Zajęcia przybliżą dzieciom w dostępny sposób procesy związane z powstawaniem obrazów, rysunków, rzeźb, instalacji. Uczestnicy dowiedzą się, na czym można malować, przy pomocy jakich narzędzi, w jaki sposób artysta przygotowywał się do malowania w dawnych wiekach, a jak dziś. Poznają również proces powstawania rzeźb, od tych najstarszych do współczesnych, a także dowiedzą się, jak powstaje i czym jest instalacja.
Prowadzenie: Anna Pomykalska

Historia jednego obrazu
Terminy 2010: 24.10, 28.11
Terminy 2011: 30.01
Wspólnie posłuchamy opowieści związanej z jednym obrazem, na każdych zajęciach innym. Dowiemy się też, kim był jego autor, skąd brał pomysły, jaką był osobą, w jakich czasach tworzył. Każde zajęcia będą dotyczyły jednego, wybranego obrazu w Galerii. Działania plastyczne w części praktycznej będą stanowiły zabawy kreatywne związane z tematyką, stylem, i sposobem powstania omawianego obrazu.
Prowadzenie: Anna Pomykalska

Dbam o Mamę Ziemię i Tatę Ocean
Warsztaty twórczego wykorzystania tego, co chętnie wyrzucamy na śmietnik
Terminy 2010: 17.10, 14.11, 19.12
Terminy 2011: 16.01
Warsztaty dla najmłodszych dzieci ale nie tylko.
Zarówno Maluchy jak i ich opiekunowie będą mieli okazję doświadczyć jak zwykłe, zużyte już przedmioty, przy pomocy prostych zabiegów znajdą nowe zastosowanie. Od wczesnego dzieciństwa wspomagajmy i pielęgnujmy spontaniczność i nieszablonowe pomysły, których dzieciom nie brakuje.
Prowadzenie: Małgorzata Markiewicz

Kultury i cywilizacje
Terminy 2010: 3.10, 7.11, 5.12
Terminy 2011: 09.01
Dzieci podczas zajęć odkryją i przeżyją historię minionych kultur i cywilizacji. W formie baśni posłuchają opowieści o zwyczajach mieszkańców, poznają miasta i regiony, w których powstaje lub wytwarza się coś ciekawego; będą miały możliwość zobaczenia, dotknięcia, spróbowania i posłuchania historii związanych z danym przedmiotem. Poznamy wycinanki łowickie, miasto w Rosji, słynące z produkcji matrioszek czy też historię cukru i polskich cukierniczek na kluczyk. Ciekawostki geograficzno-regionalne wykorzystamy do zabaw i ćwiczeń manualnych z gliną, plasteliną, malowania i rysowania. Naszym podróżom towarzyszyć będzie ruch i energiczna zabawa.
Prowadzenie: Marzena Rostkowska

WARSZTATY DLA DZIECI 6-9 LAT
niedziela godz. 12.00
limit miejsc wyczerpany!

Raz, dwa, trzy – odzyskuj i Ty! -warsztaty twórczego wykorzystania tego, co chętnie wyrzucamy na śmietnik.
Terminy 2010: 17.10, 14.11, 19.12
Terminy 2011: 16.01
Dbanie o edukację dzieci i młodzieży to gwarancja przyszłości naszej planety. Już od najmłodszych lat dobrze aby dzieci były świadome konsekwencji jakie niesie ze sobą nadmierna konsumpcja oraz eksploatacja środowiska naturalnego. Warsztaty będą uczyć dzieci powtórnego wykorzystania zużytych przedmiotów, będziemy “tuningować” zabawki, ubrania akcesoria i nie tylko. Stawiajmy na odzyskiwanie, nie na kupowanie i wyrzucanie!
Prowadzenie: Małgorzata Markiewicz

Od Projektu do Przedmiotu
Terminy 2010: 24.10, 21.11, 12.12
Terminy 2011: 23.01
Spotkania z dizajnem, na których dowiesz się jak projektując – zmieniasz otoczenie i wpływasz na środowisko. Na czas warsztatów staniesz się projektantem i będziesz mógł się przekonać, jak bardzo odpowiedzialnym zajęciem jest projektowanie. Sprawdź, jak bardzo twoja wyobraźnia przemawia do innych!
Prowadzenie: Piotr Michura, Kamil Kamysz

Narodziny Ubioru
Terminy 2010: 10.10, 28.11, 5.12
Terminy 2011: 30.01
Dzieci poznają historię ubioru od najdawniejszych czasów – zobaczą jak rodził się ubiór w różnych kulturach i poszczególnych epokach i czy był uzależniony od klimatu. Poznają różne typy materiałów tekstylnych, metod tkania, farbowania i malowania na tkaninie. Wszystkie zdobyte wiadomości będą mogły wykorzystać w praktyce, projektując, malując i szyjąc.
Prowadzenie: Izabela Izdebska

Świat Teatru
Terminy 2010: 3.10, 7.11
Terminy 2011: 9.01
Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli podejrzeć pracę scenografa, zobaczyć przykłady scenografii, nauczyć się, jak prostym sposobem, z wykorzystaniem dostępnych nam materiałów, zrobić kostium, maskę czy lalkę, jak również, przy użyciu domowego zaplecza, stworzyć scenę, światło, efekty specjalne czy samodzielnie się ucharakteryzować. Na warsztatach dzieci będą mogły poznać znanych artystów, reprezentujących sztukę współczesną, będą miały możliwość zwiedzenia Galerii w Muzeum i odniesienia się do przykładów mieszczących się na ekspozycji. Serdecznie zapraszamy na cykl spotkań, wprowadzających w świat teatru.
Prowadzenie: Marzena Rostkowska