Weleda

Zajęcia dla dzieci na Universytecie Świata

📅 sobota 18.09.2010
Zajęcia dla dzieci na Universytecie Świata

Jedna z najwyższych wież na Dolnym Śląsku, zawrót głowy, wiatr, rozwiane włosy. Wprost wymarzona sceneria do mówienia o… wielkich katastrofach i strasznych epidemiach, które dotknęły nasze miasto.

Będzie więc o dżumie, eksplozji Wieży Prochowej, pożarze Ostrowa Tumskiego… Ale szczególne emocje powinien wzbudzić upadek hełmu, zawalenie się filarów oraz pożar. Dlaczego? Ponieważ wszystkie te wydarzenia dotyczą… kościoła św. Elżbiety. Tak, dokładnie tego, z wieży którego będziesz podziwiał panoramę miasta i okolic!

Zajęcia prowadzi Grzegorz Wojturski – historyk sztuki

Opłata: 10 zł/Dziecko z Rodzicem/Opiekunem + bilety na wieżę: 5 zł/Dziecko, Rodzice – wstęp wolny
Zajęcia trwają 1 godzinę

Miejsce: wieża kościoła św. Elżbiety