Jadzia Pętelka

Z Bazyliszkiem w sobotni poranek

📅 sobota 24.08.2013
Z Bazyliszkiem w sobotni poranek

Ma głowę koguta, wężową szyję i kosmaty brzuch. Następnie kierujemy się na Krzywe Koło czyli tam, gdzie spotkali go bohaterowie legendy i gdzie padł rażony własnym odbiciem w lustrze. Czy aby na pewno został pokonany i nie ma go już na Krzywym Kole?

W II części zajęć zapraszamy do wnętrza kamienic Strony Dekerta. Tam jego ślady odnajdziemy na wizerunkach z różnych okresów historycznych. Do tego celu wykorzystamy najnowsze zdobycze techniki pokazując m.in. najnowsze i dotąd nie publikowane wizerunki naszego bohatera. A zatem jednak istnieje? Poznamy także jego legendę związaną z Warszawą i dowiemy się jak został pokonany przez odważnego i sprytnego śmiałka. Przyjrzymy się również innym smokom, które żyją w bajkach, filmach i innych kulturach.

W III części zajęć rodzice wraz ze swoimi pociechami rozpoczną zajęcia plastyczne, podczas których każdy zaprojektuje własnego Bazyliszka. Będziemy mieli do dyspozycji przeróżne materiały plastyczne, dzięki czemu gwarantujemy, że będzie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Po zajęciach każdy będzie mógł wrócić do domu ze swoim Bazyliszkiem.
Po zakończeniu spotkania uczestnicy będą znali legendę o warszawskim bazyliszku, miejsca z nim związane w obrębie Starego Miasta oraz różne smoki występujące w baśniach i legendach wielu kultur.

Czas trwania: od godz. 11:00 do 13:00
 Termin zajęć: 24 sierpnia 2013 r. (sobota)
 Maksymalna liczba uczestników: 25 osób (dzieci i rodzice)
 Bilet: 10 zł od dziecka, rodzice zwolnieni od opłat (bilety do kupna w kasie przy Rynku Starego Miasta 42)