Zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie na mapie Łodzi – Bałuckie Spotkania Recytatorów, imprezę zapoczątkowaną w 1991 roku, a więc odbywającą się już po raz 27! Impreza skierowana jest do dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i pierwszych klas licealnych.
Celem spotkań jest popularyzacja kultury żywego słowa, praca nad własnym warsztatem aktorskim, inspirowanie poszukiwań repertuarowych i wyselekcjonowanie oraz promowanie młodych talentów. Dzięki organizowanym warsztatom zarówno dla dzieci, jak i dla nauczycieli pragniemy stworzyć odpowiednie warunki do wymiany doświadczeń i integracji środowiska pasjonatów recytacji. Zaproszeni goście – reżyserzy teatralni – wydobywają ogromny potencjał z uczestników, rozbudzając ich pasję. Podsumowaniem XXVII Bałuckich Spotkań Recytatorów będzie wieczór poetycki „Refleksje i nastroje”, na który już dziś serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny.
XXVII Bałuckie Spotkania Recytatorów
23.02-9.03.2018
23.02.2018 godz.17.00 konsultacje dla recytatorów i nauczycieli.
2.03.2018 godz. 17.00 warsztaty dla recytatorów i nauczycieli
5.03.2018 godz. 10.00 prezentacje recytatorów – uczniów szkół podstawowych
6.03.2018 godz. 10.00 prezentacje recytatorów – uczniów szkół gimnazjalnych
9.03.2018 godz. 15.00 warsztaty dla wyróżnionych recytatorów
9.03.2018 godz. 18.00 „Refleksje i nastroje” Wieczór poetycki – podsumowanie spotkań
Gdzie: Centrum Edukacji Kulturowej „Na Żubardzkiej” Bałuckiego Ośrodka Kultury
ZASADY UCZESTNICTWA
- Organizatorem XXVII Bałuckich Spotkań Recytatorów jest Centrum Edukacji Kulturowej „Na Żubardzkiej”.
- Celem Spotkań jest:
- stworzenie sytuacji i optymalnych warunków dla wyzwalania, pogłębiania dyspozycji i umiejętności twórczych uczestników;
- umożliwienie wymiany doświadczeń między uczestnikami, nauczycielami, instruktorami;
- inspirowanie poszukiwań repertuarowych;
- podniesienie poziomu umiejętności warsztatowych recytatorów;
- popularyzacja kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży.
- W Spotkaniach mogą uczestniczyć recytatorzy w wieku 11-16 lat.
- Uczestnicy prezentują dowolnie prozę lub poezję w czasie do 5 minut (1 wybrany utwór).
- Recytatorzy występują indywidualnie, bez akompaniamentu i podkładu muzycznego.
- Rada Artystyczna wyróżni najciekawsze prezentacje biorąc pod uwagę dobór repertuaru, dbałość o słowo, interpretację oraz ogólne wrażenie artystyczne.
- Organizatorzy mogą wyróżnić za realizację celu Spotkań nauczycieli, instruktorów oraz patronujące recytatorom szkoły i instytucje.
- Recytatorzy wyróżnieni przez Radę Artystyczną biorą udział w Wieczorze Poetyckim pt: „Refleksje i Nastroje” podsumowującym Spotkania.
- W przypadku dużej ilości zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przeprowadzenia dodatkowych kwalifikacji.
- Wypełnione i podpisane karty zgłoszeń według wzoru należy dostarczyć w terminie do 23 lutego 2018 do sekretariatu Centrum Edukacji Kulturowej „Na Żubardzkiej”, 91-022 Łódź, ul. Żubardzka 3, zubardzka@bok.lodz.pl , informacje: Dorota Radziewicz tel: 42 651 67 47, www.bok.lodz.pl
- Instytucje zgłaszające recytatorów do udziału w Spotkaniach oraz rodzice i recytatorzy wyrażają zgodę na rejestrację prezentacji przez media, na współcześnie dostępnych nośnikach obrazów i dźwięków oraz na ich wykorzystanie przez organizatora – bez roszczeń finansowych z tym związanych.
- Uczestnicy Spotkań wyrażają zgodę na rozpowszechnianie swojego wizerunku utrwalonego na fotografiach wykonanych podczas udziału w projekcie. Wizerunek ten może zostać wykorzystany wyłącznie w publikacjach metodycznych, promocyjnych i reklamowych BOK oraz na stronach internetowych projektu.
- Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.
- Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie: www.bok.lodz.pl (wydarzenia- Na Żubardzkiej)
Bałucki Ośrodek Kultury "Na Żubardzkiej"
Bałucki Ośrodek Kultury „Na Żubardzkiej” położony jest w centrum osiedla mieszkaniowego im. Mikołaja Reja. Zajmuje część piętra pawilonu handlowo-usługowego. Nasz ośrodek stoi na placu, który przez społeczność lokalną potocznie nazywany jest „kwadratem”. To właśnie „ na …
91-022 Łódź
(42) 651-67-47
zubardzka@bok.lodz.pl
http://www.bok.lodz.pl
facebook