XIX Dziecięce Spotkania Teatralne. Odyseja

📅 piątek 08.03.2013
XIX Dziecięce Spotkania Teatralne. Odyseja

W inscenizacji posłużono się szlachetnymi w swej prostocie środkami teatralnymi, wysnutymi w najczystszy sposób z zabawy i wyobraźni dziecka, a tym samym skutecznie działającymi na nią. Bogowie grani są przez aktorów, natomiast Odyseusz wraz ze swoimi towarzyszami przedstawieni są w postaci małych lalek, które niczym zabawki pozostają w rękach czasami przyjaznych, czasami mściwych bogów. „Reżyser zaprezentował najwyższy kunszt i pomysłowość, scenograf – szereg niebanalnych rozwiązań, a kompozytor – muzykę godna podniosłego tematu eposu. Zespół, grający in corpore, dał z siebie wszystko i na scenie po prostu kwitnie – śmieszy, tumani, przestrasza. Z czystym sumienie mogę absolutnie każdemu polecić godzinkę z Homerem w Lalce – wyjdzie z teatru lepszy i szczęśliwszy" – rekomendowała Odyseję czytelnikom „Teatru" Hanna Baltyn.

Nagrody:
Za reżyserię oraz za scenografię – VII Międzynarodowe Toruńskie Spotkania Teatrów Lalek;
Nagroda Grand Prix – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek w Zagrzebiu;
ATEST – Świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego – przyznany przez Kapitułę Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ.

Dla widzów od 8 lat
Czas trwania spektaklu: 70 min., bez przerwy